- Może pierwszy kwartał nie przyniósł wielu ofert pierwotnych, ale mamy ciekawe firmy w pipeline ofert i rozmawiamy z firmami z regionu w celu przyciągnięcia ich na GPW. W przypadku spółek już notowanych zorganizowaliśmy investor day polskich spółek w Londynie, mamy zaplanowany kolejny w Nowym Jorku w maju. Rośnie zainteresowanie naszymi 'rising stars', czyli firmami jeszcze z segmentu średnich spółek, które wyrastają ponad inne dynamiką - poinformował agencję ISBnews wiceprezes GPW ds. strategii Grzegorz Zawada.

W ostatnim czasie pierwsze oferty publiczne na GPW rozpoczęły chociażby Private Equity Managers czy Idea Bank. W kolejce do debiutu czekają m.in. Uniwheels, Atal, czy WP.pl. Według informacji ISBnews, w II kw. z ofertą publiczną mogą wyjść na rynek chociażby jeden z operatorów sieci detalicznej, czy spółka life-science. Jednocześnie do przeprowadzki na rynek główny czeka spore grono firm z NewConnect.

Wiceprezes GPW dodał ponadto, że w przypadku rynku obligacji działania giełdy będą zmierzać w kierunku "upraszczania architektury" tego rynku.

Giełda Papierów Wartościowych od 9 listopada 2010 r. jest spółką notowaną na organizowanym przez siebie regulowanym rynku akcji

>>> Polecamy: KNF zablokuje dywidendy banków? Wszystko przez kredyty we frankach