Pierwsza część obiektu produkcyjnego, czyli ponad 30 tys. mkw. powierzchni wraz z infrastrukturą, została oddana do użytkowania w październiku 2014 roku. W I etapie inwestycji wybudowano ok. 54 proc. powierzchni całkowitej nowej hali produkcyjnej z zapleczem socjalno-biurowym wraz z wyposażeniem. Etap drugi obejmie budowę pozostałej części hali.

Powstająca druga część obiektu będzie miała 194 m długości i 120 m szerokości. Całkowita powierzchnia użytkowa będzie wynosić ponad 25 tys. mkw. Po zakończeniu inwestycji firma łącznie będzie miała do dyspozycji powierzchnię użytkową ponad 91 tys. mkw.  rozciągającą się na powierzchni 35 ha - poinformował Drutex.

W nowym kompleksie znajdować się będą maszyny i urządzenia do produkcji stolarki z PVC, okleinowania profili, wytwarzania rolet oraz szyb zespolonych.

Budowa hali produkcyjnej ma się zakończyć pod koniec tego roku. Rozpoczęcie produkcji w nowej części hali planowane jest na I kwartał 2016 roku.

„Budowę II etapu hali w ramach Europejskiego Centrum Stolarki zapowiadaliśmy już w zeszłym roku. Nasze plany jednak urzeczywistniamy szybciej niż zamierzaliśmy. W naszym przypadku rynek rośnie w zawrotnym tempie, więc dalszy rozwój ma nam umożliwić wykorzystywanie pojawiających się szans rynkowych i jeszcze odważniejszą ekspansję zagraniczną" - mówi Leszek Gierszewski, prezes Drutex S.A.

Spółka zapowiada, że nowy obiekt pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych do 10 tys. okien dziennie. Obecnie firma w stanie wyprodukować 5 tys. okien dziennie. Dzięki budowie II etapu Europejskiego Centrum Stolarki, zatrudnienie w spółce zwiększy się o kilkaset osób. W Drutexie pracuje w tej chwili ponad 2 tys. osób. Spółka jest tym samym największym pracodawcą w regionie.