Bank zwraca uwagę, że nowa emisja przyniosła dwie nowości względem 24 wcześniejszych publicznych emisji obligacji banku, które trafiły do notowań na Catalyst. Po pierwsze, bank zdecydował się na emisję papierów senioralnych (które dotychczas oferował jedynie instytucjom finansowym), po drugie - oprocentowanie pięcioletnich papierów ustalono na stałym poziomie (4%).

"Maksymalna wartość emisji wynosiła 50 mln zł, natomiast inwestorzy złożyli zapisy na obligacje warte 70,36 mln zł. W efekcie konieczna okazała się redukcja zapisów, która wyniosła 28,94%" - powiedział Latek, cytowany w komunikacie.

Klienci Noble Banku objęli 99% nowej emisji obligacji, co świadczy o bardzo dużym zainteresowaniu klientów private bankingu produktami typu fixed income, podkreślono także w materiale.

Dotąd Getin Noble Bank wprowadził do notowań na Catalyst obligacje o łącznej wartości 2,36 mld zł, z których większość przypadła na emisje publiczne przeprowadzane w ramach trzech programów publicznych emisji obligacji podporządkowanych. Wcześniejsze emisje publiczne prowadzono od lutego 2012 r. do marca 2014 r. Również nowa emisja trafi do notowań na tym rynku, podkreśla bank.

Zakończona właśnie emisja obligacji jest pierwszą z nowego programu. Na podstawie prospektu emisyjnego zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF), bank może przeprowadzić oferty warte łącznie 1,5 mld zł.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany bezpośrednio i pośrednio przez Leszka Czarneckiego.