Z badań przeprowadzonych przez Grupę Pracuj wynika, że dla rekruterów najważniejsze jest doświadczenie. Nie oznacza to jednak, że nie mogąc pokazać zawodowych osiągnięć, nasze CV w tej rubryce musi być puste - podkreśla
w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Anna Częścik z Grupy Pracuj. Wyjaśnia, że w rubryce doświadczenie zawodowe warto wpisać doświadczenie zdobyte podczas pracy na przykład dla kół naukowych, organizacji studenckich czy w organizacjach pożytku publicznego.

Ważne jest również pokazanie, jak nasze doświadczenie z okresu nauki przekłada się na przydatność w miejscu pracy. Powinniśmy wypunktować takie zajęcia, które pokrywają się z obowiązkami zamieszczonymi w ogłoszeniu o pracę.

Młodzi kandydaci często ubarwiają swoje CV i podają nieprawdziwe informacje. Nie warto, bo dobry rekruter już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej zweryfikuje te umiejętności. Należy się pochwalić tylko prawdziwymi umiejętnościami - radzi Anna Częścik.

Wiele młodych osób stara się opracować CV w oryginalny i kreatywny sposób. Tymczasem w wielości rozmaitych form graficznych i ozdobników umieszczonych w takiej aplikacji specjaliści HR nie mogą znaleźć podstawowych informacji.

Dokument musi być także czytelny.