"Do sprzedaży trafiło 4,85 mln akcji, które stanowią 42% kapitału zakładowego. W transzy dla inwestorów indywidualnych przydzielonych zostało 847 tys. akcji - 17,4 % sprzedawanych akcji - a redukcja zapisów w tej transzy wyniosła 27,9%. Inwestorzy instytucjonalni objęli 82,6% sprzedawanych akcji. Ostateczna cena akcji oferowanych w IPO InPost została ustalona na 25 zł" - czytamy w komunikacie.

InPost przypomina, że deklarację zakupu do 20% oferowanych akcji złożył w trakcie budowy księgi popytu Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Zapisy na akcje złożyło także kilkunastu inwestorów instytucjonalnych z Polski i z zagranicy.

"W trakcie roadshow spotkaliśmy się zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami instytucjonalnymi. Nasi rozmówcy dużą uwagę zwracali na fakt, że jesteśmy spółką z dobrą bazą, na budowę której już ponieśliśmy największe nakłady. Zbudowaliśmy ogólnopolską sieć placówek, która teraz umożliwia nam poszerzenie dotarcia z usługami do wszystkich grup klientów. Mamy więc komfort działania na przygotowanych wcześniej fundamentach, które umożliwią nam realizację kolejnych wyzwań" - powiedział prezes InPostu Sebastian Anioł, cytowany w komunikacie.

Pozyskane ponad 121 mln zł Integer.pl przeznaczy na dalszy rozwój działalności paczkomatowej.

Od dzisiaj startują zapisy w transzy dla inwestorów instytucjonalnych, które potrwają do 29 września 2015 r. Przewidywany termin debiutu InPost na giełdzie to 9 października.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.