O 14.30 inwestorzy poznają informacje z rynku pracy w USA w październiku. Dane te są kluczowe dla przyszłości polityki monetarnej Fed i jeśli nie okażą się słabsze od oczekiwań mogę zapowiadać podwyżkę stóp procentowych w grudniu. Analitycy oceniają, że stopa bezrobocia spadła w ub. miesiącu do 5,0 proc. z 5,1 proc. we wrześniu.

Oczekuje się też, że liczba nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła w październiku o 185 tys. po wzroście we wrześniu o 142 tys.

Analitycy liczą też, że liczba miejsc pracy w sektorze prywatnym wzrosła w ub. miesiącu o 169 tys. po wzroście poprzednio o 118 tys.

Analitycy i traderzy nie mają jednakowych opinii co do notowań miedzi w przyszłym tygodniu, biorąc pod uwagę perspektywę podwyżki stóp procentowych w USA w niedługim czasie a także sygnały o ograniczaniu podaży miedzi.

Ważne będą też dla rynków metali dane makro z Chin - w niedzielę zostanie podana informacja o handlu zagranicznym Chin w październiku. Analitycy spodziewają się spadku chińskiego eksportu o 3,2 proc. rdr, a importu - spadku o 15 proc.

>>> Czytaj też: PGNiG podało wyniki finansowe. Analitycy są rozczarowani