Kurs akcji LC Corp we wtorek około godziny 12-ej wynosił 1,72 zł i spadł o 0,58% od wczorajszego zamknięcia.

"Cena docelowa akcji została obniżona ze względu na zastosowanie bardziej konserwatywnych założeń analityków dotyczących cen mieszkań na okres 2016-2017. Analitycy oczekują, że w 2016 wielkość przedsprzedaży spółki odnotuje spadek o 7% r/r, do ok. 1925 lokali. Haitong uważa jednak, że nie powinno to stanowić rozczarowania dla rynku, biorąc pod uwagę ultra wysoką bazę - w ubiegłym roku LC Corp sprzedała ok. 2070 mieszkań, co oznacza znacznie wyższe od średniego roczne tempo wzrostu wynoszące 70%" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

Ponadto, po tylko lekkiej korekcie spadkowej prognoz finansowych analityków na najbliższe lata, Haitong Bank nadal oczekuje, że w 2014-2017 zysk netto LC Corp będzie rósł ze średnioroczną stopą wzrostu CAGR 20% do kwoty 133 mln zł w 2017, co oznacza wskaźniki P/E na niskim poziomie 6-8x w okresie prognozy.

Według analityków, jest mało prawdopodobne, że spółka wypłaci w najbliższym czasie dywidendę, choć przy dość konserwatywnym bilansie ma ona potencjał, aby przeprowadzić niedawno zatwierdzony program skupu akcji własnych (do maksymalnie 20% łącznej liczby akcji).

"Potencjalne zmiany w strukturze akcjonariatu nadal stanowią kluczowe ryzyko krótkoterminowe dla spółki, czemu nie pomaga niedobór kapitału w GNB, jednym z podmiotów grupy L. Czarneckiego" - napisano także.