"Oznacza to, że przy kursie zamknięcia z dnia 17 marca stopa dywidendy wyniosłaby 16%. Ostatnią dywidendę FAM GK wypłacił w 2005 r." - czytamy w komunikacie.

Zarząd zarekomendował ustalenie dnia dywidendy na 27 kwietnia 2016 r oraz dnia wypłaty dywidendy na 12 maja 2016 roku.

Spółka zwróciła uwagę, że w 2014 r. zanotowała straty na najważniejszych poziomach wyników, związane z dokonanymi odpisami aktualizacyjnymi wartości firmy. Zakończona w 2015 r. restrukturyzacja pozwoliła na istotną poprawę jej sytuacji finansowej.

"Wyraźna poprawa wyników świadczy o słuszności obranej strategii zakładającej koncentrację na usługach cynkowniczych i jednoczesne wycofanie się z działalności w segmentach tkanin technicznych oraz konstrukcji modułowych. W związku ze stabilną sytuacją finansową spółki, zarząd zarekomendował wypłatę pierwszej od ponad 10-ciu lat dywidendy. Mamy także nadzieję, że będziemy mogli dzielić się wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami również w latach kolejnych" - skomentował prezes Paweł Relidzyński, cytowany w komunikacie.

FAM GK działa w branży usług zabezpieczania antykorozyjnego elementów stalowych poprzez cynkowanie ogniowe. FAM GK szacuje, że posiada ok. 10% udziałów w polskim rynku usług cynkowniczych. Spółka notowana jest na głównym rynku GPW