"Jest podjęta decyzja o kontynuacji tej inwestycji, tylko przy innych zasadach finansowania niż do tej pory. Do tej pory było finansowanie projektowe, teraz najprawdopodobniej będziemy to prowadzić w strukturze korporacyjnej" - powiedział Woźniak dziennikarzom.

Dodał, że prowadzona jest obecnie inwentaryzacja na placu budowy, a jej wyniki wpłyną na decyzje co do projektu.

"Będą dodatkowe koszty" - powiedział. Nie ujawnił jednak, o ile mogą wzrosnąć.

Wskazał też, że umowa na dostawy gazu nadal obwiązuje, jednak może być zmieniona po przeformułowaniu projektu wspólnie z Tauronem.

W połowie marca br. prezes Taurona Remigiusz Nowakowski informował, że Grupa liczy, iż elektrociepłownia w Stalowej Woli zostanie ukończona najpóźniej do 2018 r., pomimo trudności z realizacją inwestycji.

Wcześniej w marcu Woźniak informował, że PGNiG zakłada, iż w ciągu miesiąca lub dwóch powinien być potwierdzony plan budowy elektrociepłowni w Stalowej Woli zgodny z dotychczasowymi założeniami.

Na początku lutego PGNiG podało, że Elektrociepłownia Stalowa Wola - spółka celowa Tauron Wytwarzanie oraz PGNiG Termika - odstąpiła od kontraktu z generalnym wykonawcą budowy bloku gazowo-parowego - firmą Abener Energia.

Inwestycja w Stalowej Woli obejmuje budowę bloku gazowo-parowego o mocy elektrycznej 450 MWe i cieplnej 240 MWth. Blok gazowo-parowy pracujący w wysokosprawnej kogeneracji jest budowany na terenie istniejącej już elektrowni w Stalowej Woli, a oddanie go do eksploatacji planowane było na drugą połowę 2015 r.

(ISBnews)