"To już trzeci odwiert realizowany na złożu Rehman, którego zadaniem jest przede wszystkim zwiększenie produkcji gazu. Planowany czas wiercenia wraz z testami to ok. 120 dni, a zaplanowana długość otworu wyniesie 2743 metry" - czytamy w komunikacie.

Odwiert Rehman-2 jest elementem prac mających na celu pełne zagospodarowanie złóż Rehman i Rizq. W ubiegłym roku PGNiG dokonała odkrycia złoża tight gas o zasobach 4,5 mld m3. Do tej pory zakończono budowę instalacji eksploatacyjnych, które po wykonaniu dodatkowych otworów umożliwią trzykrotne zwiększenie dotychczasowego wydobycia. Obecnie trwają intensywne prace przygotowawcze do wiercenia kolejnych otworów, podano w informacji.

"Odwiert Rehman-2 jest realizowany na złożu Rehman, koncesja Kirthar, prowincja Sinth, dystrykt Dadu. Prace wiertnicze prowadzi należąca do grupy kapitałowej PGNiG spółka Exalo Driling" - czytamy dalej.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)