"Z naszych badań wynika, że już teraz coraz więcej Polaków jako kraj emigracji wskazuje Niemcy, a zainteresowanie Wielką Brytanią spada. Od sierpnia 2015 r. odsetek wskazań na ten kierunek wyjazdu spadł o 12 pkt proc. i ten trend, po ewentualnym opuszczeniu Unii Europejskiej, może się pogłębiać" - powiedział pełnomocnik zarządu Krzysztof Inglot, cytowany w komunikacie.

>>> Czytaj też: Brexit i zamknięcie granic skończy się dla Brytyjczyków katastrofą

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wskazuje, że w dłuższej perspektywie Brexit odbije się znacząco na kapitale Wielkiej Brytanii - nastąpi spadek imigracji, a więc i bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Zaobserwować będzie można również zmniejszenie wydajności na rynku pracy, podano także.

"Brexit wpłynie bezpośrednio na brytyjskie dane gospodarcze, ale może również zahamować wzrost gospodarczy innych europejskich gospodarek. Jest to szczególnie prawdopodobne w perspektywie krótkoterminowej, w związku z powstałym w ten sposób podwyższonym stanem niepewności co do przyszłości Europy" - podsumował Inglot.

>>> Miesiąc do Brexitu. Sprawdź, co cię czeka. Pobierz darmowy raport Forsal.pl