"W osobach Piotra Bienia i Macieja Wlazło do zarządu awansują światowej klasy specjaliści, którzy w znaczący sposób tworzyli sukces PZU TFI w ostatnich latach. Jestem przekonany, że dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu Marcina Wlazło i Piotra Bienia uda się nam sprostać ambitnym celom, które PZU postawiło sobie w obrębie inwestycji w ramach nowej strategii, zarówno w odniesieniu do jakości świadczonych usług, jak i w zakresie pozyskania nowych aktywów" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej PZU TFI Paweł Surówka, cytowany w komunikacie.

Marcin Wlazło jest związany z PZU od 2011 roku, ostatnio jako odpowiedzialny za obszar instrumentów dłużnych, walut i towarów. Jako zarządzający odpowiada za fundusze PZU FIZ Forte, PZU FIZ Akord, subportfel dłużny SFIO Universum oraz aktywa Grupy PZU inwestowane w strategie stopy procentowej.

Piotr Bień dołączył do PZU w 2014 roku jako odpowiedzialny za rynek akcji. W TFI PZU zarządza funduszami PZU Akcji Krakowiak, PZU FIZ Akcji Focus, PZU Akcji Spółek Dywidendowych, subportfelem akcyjnych funduszy PZU Stabilnego Wzrostu Mazurek oraz aktywami Grupy PZU inwestowanymi w strategie akcyjne.

Jednocześnie rada przyjęła rezygnację Tomasza Stadnika ze stanowiska prezesa i powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Tomaszowi Kulikowi, dotychczasowemu członkowi zarządu TFI PZU, odpowiedzialnemu m.in. za finanse, ryzyko, operacje i IT, podano również.

TFI PZU to czołowa firma zarządzania aktywami w Polsce.

(ISBnews)