Fitch podniósł rating 10 polskim JST i Zakładowi Komunikacji Miejskiej w GdańskuWarszawa, 04.08.2016 (ISBnews) - Fitch Ratings podniósł długoterminowe ratingi krajowe 10 polskim jednostkom samorządu terytorialnego (JST), poinformowała agencja. Podniesiony został także długoterminowy rating krajowy Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku Sp. z o.o. (ZKM) oraz długoterminowy rating krajowy dla programu emisji tramwajowych obligacji przychodowych oraz dla emisji dokonanych przez ZKM w ramach tego programu, podano również.

"Zmiana ratingów odzwierciedla kalibrację skali krajowej dla długoterminowych ratingów nadawanych w Polsce w wyniku obniżenia międzynarodowego długoterminowego ratingu (IDR – Issuer Default Rating) Polski dla zadłużenia w walucie krajowej w dniu 22 lipca 2016 r." - czytamy w komunikacie.

Rating miasta Gdańsk został podniesiony do AA+(pol) z AA(pol) przy perspektywie pozytywnej, miasta Gliwice do AA+(pol) z AA-(pol), przy perspektywie stabilnej, województwu mazowieckiemu do AA+(pol) z AA(pol) z perspektywą stabilną, Miastu Szczecin do AA+(pol) z AA-(pol) i perspektywą stabilną, podano również.

Miastu Rybnik podniesiono rating do AA+(pol) z AA-(pol), miastu Bydgoszcz do AA(pol) z A+(pol), miastu Rzeszów do AA-(pol) z A+(pol), miastu Toruń do A+(pol) z A(pol), miastu Kielce do A+(pol) z A(pol), gminie miasto Ostrów Wielkopolski do A+(pol) z A(pol). Ratingi te zostały zmienione przy perspektywie stabilnej.

Jednocześnie ZKM Gdańsk podniesiono rating do AA-(pol) z A+(pol)przy perspektywie pozytywnej, zaś program emisji tramwajowych obligacji przychodowych ZKM Gdańsk podniesieno ratingu do AA(pol) z AA-(pol).

(ISBnews)