statystyki

USA: Niewielkie wzrosty na Wall Street

9 sierpnia 2016, 22:52 | Aktualizacja: 10.08.2016, 07:26
Źródło:PAP
Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się na niewielkich plusach, co jednak pozwoliło indeksom zanotować kolejne wieloletnie rekordy. Nieduże zmiany notują ceny ropy naftowej po wzrostach z poprzedniej sesji.

Reklama

Reklama

Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 0,02 proc. i wyniósł 18 533,05 pkt. Indeks S&P 500 zyskał 0,04 proc. i wyniósł 2 181,74 pkt. Nasdaq Comp. wzrósł o 0,24 proc. do 5 225,48 pkt.

Ze spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones największy pozytywny wpływ na jego notowania miały Goldman Sachs oraz United Health.

W Stanach Zjednoczonych końca dobiega już sezon prezentacji wyników finansowych za drugi kwartał. Z szacunków agencji Bloomberg wynika, że z prawie 90 proc. spółek, wchodzących w skład indeksu S&P 500, które już pokazały swoje wyniki za drugi kwartał, 77 proc. pokazało rezultaty lepsze od oczekiwań na poziomie zysku netto; 56 proc. miało lepszą od oczekiwań sprzedaż. Zgodnie z oczekiwaniami amerykańskie korporacje mają zanotować spadek zysków w drugim kwartale o 2,7 proc., przed startem sezonu wynikowego spodziewano się tutaj spadku o 5,8 proc.

Nieduże zmiany notują ceny ropy naftowej po wzrostach z poprzedniej sesji. Brent zbliżył się na początku tygodnia do poziomu 45,5 dolarów za baryłkę. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze