statystyki

Energia dla Firm złożyła prospekt w KNF w zw. z planowaną ofertą publiczną

16 sierpnia 2016, 09:19 | Aktualizacja: 16.08.2016, 11:18
Źródło:ISBnews

Energia dla Firm złożyła 12 sierpnia prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z planowaną ofertą publiczną akcji (IPO) i wejściem na Giełdę Papierów Wartościowych (GPW), podała spółka.

Reklama

Reklama"Rozpoczęliśmy działalność zaraz po rozpoczęciu liberalizacji rynku energetycznego. Mamy ugruntowaną pozycję jako jeden z największych niezależnych sprzedawców energii elektrycznej i gazu, zbudowaliśmy też rozpoznawalną i wartościową markę. To optymalny moment na ofertę publiczną i giełdowy debiut. Chcemy zrobić kolejny krok i wzmocnić naszą podstawową działalność, a także wprowadzić nowe rozwiązania dla klientów" - powiedział prezes Energii dla Firm Wojciech Pomykała, cytowany w komunikacie.

Pieniądze pozyskane na rynku kapitałowym Energia dla firm chce przeznaczyć na dalszy rozwój w segmentach sprzedaży energii elektrycznej i gazu, a także ekspansję w obszarze sprzedaży systemów fotowoltaicznych.

Spółka oczekuje m.in., że wskutek postępującej liberalizacji na rynku energii, zarówno elektrycznej, jak i gazu ziemnego, rozwijać się będzie oferta łączonej dostawy prądu i gazu (tzw. dual fuel).

Grupa posiada własną sieć ponad 100 specjalistów sprzedaży oraz współpracuje z kilkoma zewnętrznymi podmiotami, które prowadzą sprzedaż na terenie całej Polski. Dodatkowo dysponuje bazą blisko 50 tys. klientów, którym sprzedaje lub sprzedawała energię eklektyczną i paliwo gazowe, a którzy mogą stać się potencjalnymi klientami w obszarze odnawialnych źródeł energii i innych produktów energetycznych i okołoenergetycznych.

"Będziemy nadal szybko się rozwijać. Odchodzimy od prostego modelu sprzedaży. Coraz większe oczekiwania i świadomość klientów, iż mogą sami jednocześnie wytwarzać energie elektryczną i ją konsumować sprawia, że chcemy dostarczać klientom rozwiązania komplementarne i ekologiczne. Takie podejście rodzi dla spółki możliwość generowania większej wartości dodanej, poprzez wprowadzenie dodatkowych usług do sprzedaży energii elektrycznej i gazu" - dodał prezes.

Oferującym jest Vestor Dom Maklerski, a doradcą prawnym w ofercie jest kancelaria Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy.

Energia dla Firm jest jednym z największym niezależnych sprzedawców energii elektrycznej oraz gazu ziemnego w Polsce. Razem ze swoimi spółkami zależnymi SunWind, Krajowe Centrum Audytów Energetycznych, Centrum Usług Wspólnych - Energia i Gaz dostarcza kompleksowe rozwiązania energetyczne i okołoenergetyczne głównie dla odbiorców instytucjonalnych.Od 2010 r. Energia dla Firm jest członkiem Towarowej Giełdy Energii.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze