statystyki

USA: Pierwszy briefing służb specjalnych dla Clinton jako kandydatki na prezydenta

27 sierpnia 2016, 18:22 | Aktualizacja: 27.08.2016, 18:47
Źródło:PAP
Hillary Clinton uczestniczyła w sobotę w biurze FBI w White Plains w stanie Nowy Jork w pierwszym briefingu w sprawach bezpieczeństwa narodowego przygotowanym dla niej jako kandydatki Demokratów w listopadowych wyborach prezydenckich w USA.

Reklama

Reklama

Dla kandydata Republikanów Donalda Trumpa pierwszy taki briefing zorganizowano wcześniej w tym miesiącu.

Clinton, kiedy była sekretarzem stanu w administracji Baracka Obamy, otrzymywała kopię najwyższego rangą dokumentu wywiadowczego - prezydenckiego codziennego biuletynu (President's Daily Brief) z informacjami i analizami z całego świata.

Dla kandydatów głównych partii politycznych w wyborach prezydenckich briefingi wywiadowcze organizuje się w USA od ponad 60 lat, by zapewnić bezproblemowe przejęcie obowiązków przez następnego zwierzchnika sił zbrojnych.

Przed briefingiem dla Trumpa Demokraci wyrażali wątpliwości, czy kandydat Republikanów potrafi odpowiedzialnie potraktować poufne informacje, przekazywane przez wysokich rangą przedstawicieli biura dyrektora wywiadu. Wskazywali na niektóre wypowiedzi Trumpa, takie jak sugestia, by rosyjscy hakerzy spróbowali dotrzeć do maili Clinton. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze