statystyki

Polska chce robić interesy z Iranem. Otwieramy biuro handlowe w Teheranie

2 września 2016, 15:31 | Aktualizacja: 02.09.2016, 15:37
Źródło:ISBnews
Teheran nocą. Iran, 25.08.2015

Teheran nocą. Iran, 25.08.2015źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Simon Dawson

Polska zamierza na początku przyszłego roku otworzyć w Teheranie biuro handlowe, wynika z wypowiedzi wiceministra rozwoju Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego.

Reklama

Reklama

"W tym tygodniu rozpoczął się proces rejestracji biura handlowego w Teheranie i jest ono jedną z pierwszych placówek wg nowego modelu - będzie ona szerokim wsparciem usług o profilu handlowym i prawdopodobnie na początku przyszłego roku rozpocznie swoją działalność" - powiedział Domagalski podczas konferencji "Iran post sanctions", zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą (KIG) we współpracy z Ministerstwem Rozwoju (MR), z udziałem ministra zdrowia Iranu.

Wiceminister odniósł się do planów rządu odnośnie instytucjonalnych zmian we wspieraniu polskiego eksportu, tj. zasady, że instytucje publiczne będą tworzyć systemy wspierania współpracy zagranicznej, oferujące dostęp do informacji i instrumentów finansowych. Owe biura handlowe będą działały w ramach spółek handlowych - placówka w Teheranie jest jedną z pierwszych rejestrowanych w nowej formule.

Ponadto wiceminister dodał, iż strona polska liczy na osiągnięcie wysokiej dynamiki obrotów handlowych. "Chcemy powrócić do poziomu obrotów handlowych sprzed kilkunastu lat - tj. 1 mld USD, a w perspektywie kilku następnych lat chcemy osiągnąć klika mld USD" - powiedział Domagalski podczas konferencji. 

>>> Czytaj też: Ajatollah Chamenei: Irańczycy nie skorzystali na zniesieniu sankcji, USA naruszają umowę

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze