statystyki

Oprocentowanie doszło do ściany

12 września 2016, 08:10 | Aktualizacja: 12.09.2016, 13:53
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Podatek od instytucji finansowych skłaniał do obniżek stawek oferowanych klientom. Odpływ lokat terminowych mógł spowodować, że w lipcu odsetki od depozytów wyraźnie poszły w górę.

Reklama

Reklama

Oprocentowanie lokat 12-miesięcznych

Oprocentowanie lokat 12-miesięcznych

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Klienci banków są przyzwyczajeni do tego, że pomimo braku zmian oficjalnych stóp procentowych oprocentowanie depozytów powoli, ale nieubłaganie spada. Bankowcy prześcigają się wprawdzie w ofertach promocyjnych, które służą do przyciągnięcia nowych środków – takim klientom są gotowi zapłacić nawet 3 proc. i więcej, ale tylko przez krótki czas. Przy standardowej ofercie kierunek jest jeden – w dół.

Do obniżek finansistów skłania to, że jest to najprostszy, a przy tym bardzo skuteczny sposób na poprawienie wyników kierowanych przez nich instytucji. A o dobre wyniki w ostatnich miesiącach trudno – po ubiegłorocznych kosztach bankructwa SK Banku czy tworzenia Funduszu Wspierania Kredytobiorców (ma on pomagać osobom, które nie radzą sobie ze spłatą hipotek), w tym roku pojawiła się nowa poważna pozycja wydatkowa: podatek bankowy.

>>> Treść całego artykułu można znaleźć w DGP oraz tutaj.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama

Reklama

  • Visjoner(2016-09-12 08:32) Odpowiedz 13

    W Polsce i tak depozyty są "wysoko" oprocentowane. W wielu rozwiniętych krajach są poniżej stopy inflacji. Witamy w nowej rzeczywistości!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze