"Inwestorzy indywidualni od początku istnienia firmy są z nami. To oni zaufali nam i dostarczyli pierwsze poważne środki finansowe niezbędne do rozwoju spółki. Mając wobec nich ogromny dług wdzięczności, chcemy umożliwić tym, którzy nie mogą czekać do dnia debiutu giełdowego, wyjście z inwestycji na jasnych, a jednocześnie atrakcyjnych warunkach. W tym celu zwróciliśmy się do naszych doradców o opracowanie takiej specjalnej struktury transakcji" - powiedział prezes Rafał Tomasiak, cytowany w komunikacie.

W czerwcu 2015 r. Zortrax z sukcesem przeprowadził ofertę publiczną akcji serii C, przy której zadeklarował wprowadzenie tych akcji do obrotu zorganizowanego do końca 2016 r. Następnie w lipcu 2016 r., spółka pozyskała krajowego inwestora prywatnego, który w ramach emisji pre-IPO obejmie docelowo ponad 1,2 mln akcji spółki o łącznej wartości ponad 44 mln zł. W związku z faktem, że Zortrax ma zapewnione finansowanie na najbliższe kilkanaście miesięcy oraz biorąc pod uwagę niekorzystną sytuację na rynku kapitałowym, zarząd spółki podjął decyzję o przesunięciu terminu jej wejścia na GPW na rok 2017, podano również.

"Spółka udzieliła IPO Doradztwo Kapitałowe S.A. oraz Polskiemu Domowi Maklerskiemu S.A. wyłączności na okres 12 miesięcy na opracowanie koncepcji projektu wykupu akcji i jego realizację" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z zawartym porozumieniem, spółka nie będzie ponosiła żadnych kosztów realizacji projektu wykupu akcji oraz nie będzie zobowiązana do żadnych działań związanych z jego opracowaniem i realizacją, podano również.

"W najbliższych dniach przedstawimy pełną informację na temat mechanizmu transakcji, a całość procesu chcielibyśmy zamknąć najpóźniej na przełomie września i października. Na chwilę obecną mogę zdradzić, że całość transakcji będzie miała dość pionierski charakter na naszym rynku kapitałowy" - powiedział prezes IPO Doradztwo Kapitałowe Jarosław Ostrowski, również cytowany w komunikacie.

Zortrax jest polskim liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz filamenty (tworzywa wykorzystywane w procesie druku).

(ISBnews)