statystyki

Miedź na giełdzie w Londynie droga - w tym tygodniu zyskała 3,2 proc.

16 września 2016, 07:56 | Aktualizacja: 16.09.2016, 08:32
Źródło:PAP
Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie minimalnie spadają, ale w tym tygodniu metal zyskał 3,2 proc. Miedź na LME w dostawach trzymiesięcznych była wyceniana po otwarciu handlu po 4.779,00 USD za tonę wobec 4.781 USD na zakończenie czwartkowego handlu, gdy kosztowała najwięcej od 19 sierpnia.

Reklama

Reklama

Notowania miedzi zmierzają do największego tygodniowego wzrostu od 2 miesięcy dzięki optymistycznym sygnałom, że w Chinach, które są największym odbiorcą tego metalu na świecie, popyt na metale przemysłowe może się poprawić.

Notowaniom metalu pomagają dane makro z Chin, gdzie podano, że w sierpniu wzrosła akcja kredytowa. Lepsze od prognoz były też informacje o produkcji przemysłu i o sprzedaży detalicznej.

"Miedź może zyskiwać, bo dane makro z Chin w tym tygodniu były lepsze od oczekiwań" - piszą w nocie dla klientów analitycy Australia & New Zealand Group Ltd.

Od początku 2016 r. ceny miedzi na LME wzrosły o 1,6 proc. Jest to najsłabszy wynik, jeśli chodzi o wzrosty cen metali przemysłowych, bo na przykład cynk zdrożał w 2016 r. o 39 proc. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze