statystyki

USA: Strzelanina w Filadelfii; dwóch policjantów postrzelonych

17 września 2016, 10:35 | Aktualizacja: 17.09.2016, 10:46
Źródło:PAP
Dwóch funkcjonariuszy policji i czterech cywilów zostało w piątek wieczorem postrzelonych przez napastnika w amerykańskim mieście Filadelfia. Mężczyzna zginął podczas strzelaniny z policjantami, która wywiązała się podczas próby ucieczki.

Reklama

Reklama

Sierżant Sylvia Young została postrzelona co najmniej osiem razy przez napastnika, który bez ostrzeżenia otworzył ogień, kiedy funkcjonariuszka siedziała w samochodzie - poinformował przedstawiciel policji z Filadelfii Richard Ross.

"On po prostu podszedł do niej i zaczął strzelać. Nic nie powiedział" - tłumaczył Ross na konferencji prasowej. Dodał, że napastnik wystrzelił w jej kierunku ok. 15 pocisków.

Strzały usłyszał znajdujący się w pobliżu patrol policji, który zaczął ścigać podejrzanego. Podczas ucieczki mężczyzna zaczął się ostrzeliwać raniąc w nogę ochroniarza w okolicznym lokalu. Postrzelił też kobietę, którą próbował wykorzystać jako żywą tarczę - dodał Ross. Napastnik poważnie ranił jeszcze dwie kolejne osoby.

Pościg zakończył się strzelaniną z policjantami, w trakcie której napastnik zginął, a jeden z funkcjonariuszy został ranny - podkreślił Ross.

"Mamy w tej sprawie wiele pytań bez odpowiedzi, to bardzo dziwna sytuacja" - dodał przedstawiciel policji.

W lipcu br. w Dallas w Teksasie czarnoskóry snajper, były żołnierz, otworzył ogień do funkcjonariuszy, zabijając pięciu z nich. Niedługo po tym trzech policjantów zostało zastrzelonych w Baton Rouge w stanie Luizjana. Do ataków na funkcjonariuszy doszło po tym jak na początku lipca podczas próby zatrzymania policja w Baton Rouge zabiła czarnoskórego 37-letniego Altona Sterlinga, co wywołało falę protestów. Napięcie wzrosło, gdy dzień po zabiciu Sterlinga policjanci zastrzelili czarnoskórego, 32-letniego Philando Castile'a w stanie Minnesota. (PAP)

Reklama

Reklama

  • hammurabi(2016-09-17 11:57) Odpowiedz 20

    Jaka stawka powinna obowiązywać konstytucyjnie za zabicie policjanta? Uważam że minimum pięciu kryminalistów wylosowanych spośród więźniów odsiadujących aktualnie kary. Gdy sprawca jest czarny - 10 czarnych.

  • hammurabi(2016-09-17 12:09) Odpowiedz 10

    Jaka stawka powinna obowiązywać konstytucyjnie za zabicie policjanta? Uważam że egzekucja minimum pięciu kryminalistów wylosowanych spośród więźniów odsiadujących aktualnie kary. Gdy sprawca jest czarny - 10 czarnych.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze