statystyki

Sierant: Prognozy z południowych mórz [OPINIA]

19 września 2016, 08:35 | Aktualizacja: 19.09.2016, 08:51
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

To było tak. Ustawa przechodziła przez każdy etap z niespotykaną szybkością: czwartego kwietnia odbyło się pierwsze czytanie, piątego – drugie czytanie, szóstego ustawa została odesłana do komisji, a siódmego odbyło się trzecie czytanie i ustawę zatwierdzono. Jeszcze tego samego dnia, w którym została przyjęta, została podpisana i tym samym weszła w życie. Nie zadam tradycyjnego pytania, prawda to czy fałsz. Bo tak się zdarzyło. Pytanie brzmi: gdzie i kiedy?

Reklama

Reklama

Skojarzenia z tempem prac nad ustawami w obecnym parlamencie nie są skojarzeniami prawidłowymi, a wręcz błędnymi. Choć jednej wspólnej cechy można się doszukać – nadziei na szybkie osiągnięcie powszechnej szczęśliwości i bogactwa, którą ustawa miała zapewnić.

Opisane wydarzenia miały miejsce blisko 300 lat temu w Anglii. Ustawę w ekspresowym tempie zatwierdzała Izba Lordów, tak jak wcześniej Izba Gmin, a osobą ją zatwierdzającą był król. W Polsce król nie zatwierdza ustaw, bo od tego ma ludzi, ale to nie jest felieton polityczny.

>>> Cały tekst w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej" oraz tutaj

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze