Dane te nie są jeszcze we wszystkich przypadkach pełne, jednak wskazują na wygraną wszystkich polityków do tej pory pełniących te funkcje.

W obwodzie uljanowskim zwycięża p.o. gubernatora Siergiej Morozow, należący do rządzącej partii Jedna Rosja. Morozow po raz pierwszy został mianowany szefem administracji regionu w 2004 roku, następnie dwukrotnie zaproponowali go na gubernatora kolejni prezydenci, Władimir Putin i Dmitrij Miedwiediew.

P.o. gubernatora Kraju Zabajkalskiego Natalia Żdanowa wygrywa wybory w tym regionie. Żdanowa również jest członkinią Jednej Rosji. Została mianowana przez prezydenta p.o. gubernatora w lutym tego roku, po rezygnacji dotychczasowego gubernatora Konstantina Ilkowskiego.

W obwodzie twerskim zwycięża reprezentant Jednej Rosji i dotychczasowy p.o. gubernatora Igor Rudenja. Objął on stanowisko w marcu br. po rezygnacji poprzedniego gubernatora Andrieja Szewielewa.

W obwodzie tulskim wygrywa p.o. gubernatora od lutego br. Aleksiej Diumin, startujący jako kandydat niezależny. Przed nominacją w lutym Diumin był wiceministrem obrony Rosji, wcześniej służył w Federalnej Służbie Ochrony (FSO), odpowiedniczce polskiego BOR-u.

Dotychczasowi szefowie republik wygrywają wybory w swoich regionach. W Republice Tuwa jest to kandydat Jednej Rosji Szołban Kara-ooł, przywódca republiki od 2007 roku. Dotychczasowy p.o. szefa republiki wygrywa w Komi - to Siergiej Gaplikow, mianowany przez Putina po aresztowaniu poprzedniego szefa regionu Wiaczesława Gajzera, oskarżonego o stworzenie grupy przestępczej.

Szefowie dwóch republik Kaukazu Północnego: Osetii Północnej i Karaczajo-Czerkiesji zostali wyłonieni przez parlament, są nimi: Wiaczesław Bitarow, dotąd p.o. szefa republiki i Raszid Tiermiezow, który stoi na czele Karaczajo-Czerkiesji od 2011 roku.

W Czeczenii już po przeliczeniu nieco ponad 15 proc. głosów poinformowano, że Ramzan Kadyrow zdobył 97 proc. głosów w bezpośrednich wyborach szefa republiki.

Łącznie w dziewięciu regionach Federacji Rosyjskiej odbyły się w niedzielę wybory szefów republik i gubernatorów obwodów, w ramach oficjalnego tzw. wspólnego dnia głosowania.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)