Hochtief zbuduje fabrykę pod Dębicą dla firmy HutchinsonWarszawa, 17.10.2016 (ISBnews) - Hochtief Polska podpisał z firmą DL Project Management, działającą w ramach grupy kapitałowej DL Invest Group, umowę na budowę nowego zakładu produkcyjnego dla firmy Hutchinson pod Dębicą, podał Hochtief.

"Zakład zostanie zrealizowany w systemie 'zaprojektuj i wybuduj'. Krakowski Oddział Hochtief Polska rozpocznie prace budowlane jesienią 2016 roku. Realizacja prac potrwa do końca września 2017 roku. W ramach inwestycji powstaną budynek zakładu i budynek wartowni zewnętrznej. Zakład będzie się składać z trzech części: jednokondygnacyjnej hali produkcyjno-magazynowej z pomieszczeniami technicznymi, dwukondygnacyjnej części socjalno-biurowej oraz jednokondygnacyjnej części gospodarczej. Kubatura obiektów wyniesie około 188 tys. m3" - czytamy w komunikacie.

W maju br. Hutchinson Poland zapowiedziała uruchomienie zakładu produkcyjnego w Zawadzie koło Dębicy. Firma działa w branży samochodowej, przemysłowej i lotniczej.

Hochtief Polska jest spółką należącą do Hochtief Solutions. Firma specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych.

(ISBnews)