Archicom nabył działkę w Krakowie za 3,63 mln zł pod ok. 85 mieszkańWarszawa, 09.02.2017 (ISBnews) - Archicom Nieruchomości 4 nabył nieruchomość położoną w Krakowie w dzielnicy Bieżanów-Prokocim o powierzchni 0,39 ha za cenę netto 3,63 mln zł, podał Archicom. Działka pozwala na budowę ok. 85 mieszkań.

Nabycie odbyło się na podstawie umowy przeniesienia prawa użytkowania wieczystego. Zakup nieruchomości sfinansowany został z wpływów z przeprowadzonej ok. rok temu emisji akcji serii E, podała spółka.

W marcu 2016 r. spółka wyemitowała 4 655 626 akcji, pozyskując 72,16 mln zł. Środki z emisji przeznaczone zostały na cele wskazane w prospekcie emisyjnym: rozwój banku ziemi oraz realizację projektów deweloperskich we Wrocławiu i Krakowie.

"Cele zrealizowano poprzez następujące zakupy: Cztery grunty zlokalizowane we Wrocławiu w dzielnicy Krzyki, Śródmieście i Psie Pole na łączną wartość środków z emisji akcji 50,6 mln zł, przewidywana ilość mieszkań 2 600. Trzy grunty zlokalizowane w Krakowie w dzielnicy Podgórze i Bieżanów-Prokocim na łączną kwotę środków z emisji akcji ok 9,4 mln zł, przewidywana ilość mieszkań 165. Pozostałe środki zostały wykorzystane na realizację projektów deweloperskich Olimpia Port (jeden etap) i Słoneczne Stabłowice (jeden etap)" - podano w odrębnym komunikacie.

Grupa Archicom realizuje zarówno duże osiedla, jak również bardziej kameralne budynki, obiekty postindustrialne czy inwestycje z sektora premium. Archicom sprzedał 942 mieszkania w 2016 r., co oznacza wzrost o 54% r/r. Jest notowana na GPW od marca 2016 r.

(ISBnews)