Bank Handlowy podtrzymuje, że chce osiągnąć 2-cyfrowe ROE w br.Warszawa, 28.04.2017 (ISBnews) - Bank Handlowy chciałby osiągnąć pod koniec tego roku zwrot z kapitałów (ROE) o wartości dwucyfrowej, poinformował prezes Sławomir Sikora.

"Chciałbym, by w tym roku to ROE było dwucyfrowe, co biorąc pod uwagę pierwszy kwartał będzie trudne. Raczej to w ostatnim kwartale tego roku będziemy mogli zanotować dwucyfrowe ROE" - powiedział Sikora podczas konferencji prasowej.

Wskaźnik ROE Banku Handlowego w I kw. 2017 r. wyniósł 8,7% wobec 8,2% rok wcześniej.

Po wynikach za III kw. ub. roku Sikora informował, że celem banku jest utrzymanie 2-cyfrowego ROE w 2017 r., jeśli nie zwiększą się regulacyjne wymogi kapitałowe i nie zmaterializują się kolejne upadłości banków spółdzielczych.

Prezes poinformował dziś, że oczekuje, iż koszty składek na Bankowy Fundusz Gwarancyjny w tym roku będą podobne do ubiegłorocznych.

"Z punktu widzenia całego roku koszty BFG będą podobne, jak w 2016. To będzie kwota ok. 70 mln zł" - powiedział Sikora.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

(ISBnews)