Największy ruch z największego lotniska w Polsce w 2015 r. notowano na trasie do Paryża. Według danych Eurostatu do stolicy Francji w 2297 lotach poleciało ponad 244 tys. pasażerów. Drugim najpopularniejszym kierunkiem był Frankfurt. Na tej trasie warszawskie lotnisko obsłużyło ponad 239 tys. pasażerów.

Natomiast najczęściej obleganym kierunkiem z portu lotniczego w Modlinie był Londyn. Do stolicy Wielkiej Brytanii w 1016 lotach poleciało ponad 183 tys. pasażerów. Drugim najpopularniejszym kierunkiem był Wrocław. Na Dolny Śląsk z podwarszawskiego lotniska poleciało ponad 94 tys. pasażerów. A jak wyglądał ruch pasażerski z innych polskich (i nie tylko) lotnisk?

Wszystkie informacje dotyczące pasażerskiego ruchu lotniczego w krajach Unii Europejskiej i EFTA można znaleźć w nowym, interaktywnym narzędziu. Zebrane dane dotyczą 2015 roku.

Wystarczy wybrać na mapie lotnisko, a wizualizacja wyświetli pięć najpopularniejszych tras, liczbę lotów odlatujących i liczbę przewożonych pasażerów na tych lotach.

Ponadto narzędzie pokazuje udział pasażerów przewożonych do i z innych państw członkowskich UE , do krajów spoza UE, a także dane dotyczące ruchu pasażerskiego w obrębie danego kraju.