Work Service podtrzymuje cel dot. EBIT, nie planuje dalszych odpisów w br.Warszawa, 15.09.2017 (ISBnews) - Celem Work Service na ten rok jest podtrzymanie poziom skonsolidowanego zysku operacyjnego EBIT na poziomie 85,35 mln zł, poinformował prezes Maciej Witucki. Spółka nie planuje również dalszych odpisów na ten rok.

"Cel całoroczny EBIT podtrzymujemy na poziomie 85 mln zł. W pewnym stopniu ten cel jest pod presją. Ale należy zaznaczyć, że nasze wszystkie główne rynki działają dobrze - Czechy, Polska, Słowacja, Węgry. Na żadnym z rynków koniunkturalnie nie widzimy zagrożeń" - powiedział Witucki podczas spotkania z dziennikarzami.

W ramach restrukturyzacji grupy w I poł. br. poł. spółka zakończyła sprzedaż udziałów w Grupach IT Kontrakt oraz Proservice, co spowodowało zastosowanie niepieniężnego odpisu księgowego, który obniżył skonsolidowany wynik netto za I półrocze 2017. "Bez uwzględnienia jednorazowych odpisów dezinwestycyjnych zysk netto Grupy wyniósł niemal 7 mln zł", podała spółka w komunikacie.

"Dzisiaj wynik netto jest obciążony odpisami księgowymi. Wszystko na to wskazuje, że to już jest koniec odpisów na ten rok. Jest to zdarzenie trochę wymuszone ze względów audytorskich. Nie spodziewamy się, by się powtórzyło to wydarzenie w II poł. roku. Prognoza związana z EBIT jest do zrealizowania" - powiedział rzecznik prasowy Work Service Andrzej Kubisiak podczas spotkania.

W czerwcu br. Work Service opublikował prognozę, według której w 2017 r. uzyska poziom skonsolidowanego zysku operacyjnego EBIT na poziomie 85,35 mln zł, co oznacza wzrost o 35% r/r.

Zysk operacyjny z działalności kontynuowanej wyniósł 27,26 mln zł wobec 18,56 mln zł zysku rok wcześniej. W przypadku działalności kontynuowanej łącznie (w tym wyniki Grupy ITK oraz Grupy Proservice) zysk EBIT wyniósł odpowiednio: 36,76 mln zł wobec 32,17 mln zł zysku rok wcześniej.

Spółka nie planuje w tym roku nowych akwizycji.

"Mamy do przejęcia jeszcze mniejszościowy pakiet węgierski - 25% udziałów, bo to jest bardzo dobry rynek, dobra rentowność. Nie będziemy powiększać zadłużenia grupy dla innych akwizycji innych niż tych mniejszościowych, bo one są dla nas samospłacające się" - powiedział Witucki.

Podkreślił również, że na rynek polskim rośnie rentowność. "Nowe kontrakty na rynku polskim obecnie podpisywane są na poziomie dwucyfrowej marży pierwszej. Kontynuujemy więc poprawę rentowności na rynku polskim" - skomentował.

Spółka nie planuje również dywidendy w tym roku, gdyż - jak powiedział prezes - "oczekiwania wobec spółki dotyczą rozwoju, poprawiania marży".

Work Service odnotował 70,67 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej i zaniechanej w I poł. 2017 r. wobec 8,01 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Bez odpisów księgowych zysk netto w tym ujęciu za I półr. wyniósłby 6,98 mln zł.

Work Service odnotował 77,55 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I półr. 2017 r. wobec 3,05 mln zł zysku rok wcześniej.

Strata netto z działalności zaniechanej wyniosła 70,6 mln zł wobec 10,98 mln zł zysku rok wcześniej.

Work Service jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

(ISBnews)