„To nie finał, a nawet nie półmetek, bo dopiero teraz rozpoczynamy najważniejszy etap.” – powiedział Sebastian Kulczyk, CEO Kulczyk Investments. – „Dzięki unikatowej formule programu InCredibles, ruszamy z „szyciem na miarę” optymalnej akceleracji dla naszych spółek. A czy program był pożyteczny, za dwa miesiące ocenią sami finaliści.”

Pilotażowa edycja, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Od 29 maja, kiedy program został ogłoszony, do InCredibles zgłosiło się aż 426 startupów. Z 10ciu projektów, które zaprezentowały się dziś na Campus Warsaw, jury w składzie: Sebastian Kulczyk, Rafał Plutecki, Julia Szopa, Piotr Pietrzak, Mariusz Gralewski i Lawrence Barclay, wybrało 5 spółek, które wejdą do akceleracji:
1. Archdesk™ ERP
2. Hotailors
3. Radio Net Media Ltd.
4. Tidio
5. UserEngage

Zwycięzcy odwiedzą m.in. Campus London, gdzie będą mogli skorzystać z wiedzy międzynarodowych ekspertów oraz odbyć spotkania z lokalnymi inwestorami.

"Liczba aplikacji do InCredibles jest chyba najwyższa ze znanych mi programów. Laureaci programu rozpoczną dynamicznie - od sesji mentoringowych w Campusie i szkolenia o skalowaniu organizacji” – ocenił Rafał Plutecki Campus Warsaw.
Już jutro, zwycięzcy odbędą warsztaty z Keesem de Jongiem - założycielem BBI Group Holding Company, prezesem Europe's 500-Entrepreneurs of Growth NL, liderem wielu stowarzyszeń badawczych, a także członkiem YEO (Young Entrepreneurs Organisation).

InCredibles zapewnia nie tylko środki na akcelerację, do 100 tys USD na startup, ale przede wszystkim wspólną pracę nad budowaniem wartości i perspektywami globalnego rozwoju. Program umożliwi wybranym startupom skorzystanie z wiedzy i doświadczeń wyjątkowych mentorów oraz zdobycie międzynarodowych kontaktów ze światem biznesu działającym w obszarze rozwijanych przez wybrane spółki technologii.

„Przed wybranymi firmami stoi wiele wyzwań, jednak ostatecznie na końcu drogi jest zwielokrotnienie szans na sukces projektowanego biznesu i zdobycie w krótkim czasie doświadczeń i wiedzy, które mentorzy zdobywali przez lata. Tym właśnie powinna być ta akceleracja - skróceniem drogi do sukcesu.”- powiedział Piotr Pietrzak, CTO, IBM Poland & Baltics.

IBM zapewni startupom dostęp do mentorów, którzy wskażą najlepsze rozwiązania w zakresie dostępnych technologii, budowy kanałów sprzedaży czy komercjalizacji. Dodatkowo IBM przygotował specjalne wsparcie w postaci udziału w IBM Global Entrepreneur Program. Jest to międzynarodowa inicjatywa, umożliwiająca młodym firmom skorzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w chmurze IBM Bluemix.

Program InCredibles jest realizowany z myślą o całym ekosystemie startupów, dlatego we współpracy z Fundacją Startup Poland, eksperci Kulczyk Investments wypracowali wzory najważniejszych umów dla startupów, akceleratorów i inwestorów działających na polskim rynku. Zasiliły one dostępny online Otwarty Bank Umów, na stronie Startuppoland.org. Udostępnione dokumenty mają być przede wszystkim użyteczne, dlatego trzy pierwsze: termsheet, convertible notes (czyli umowa pożyczki konwertowanej na udziały) oraz umowa grantowa, będą stanowiły podstawę prawną w projekcie InCredibles.

Sebastian Kulczyk, zadeklarował uruchomienie kolejnej edycji programu InCredibles w przyszłym roku.

Lista nominowanych start-upów:

1. Ada jest to personalny asystent zasilany sztuczną inteligencją, który pomoże Ci wynająć Twoje kolejne mieszkanie. Dzięki temu możesz poświęcić swój wolny czas na cieszenie się z życia zamiast na przeglądanie setek ofert. Napisz Adzie, czego szukasz, a wyśle Ci ogłoszenia bazujące na Twoich preferencjach i automatycznie umówi Cię na spotkanie.

2. Archdesk™ ERP to nowoczesne oprogramowanie do zarządzania dla fabryk i firm w branżach produkcyjnych oraz budowlanych. Archdesk spełnia wszystkie wymogi firmy, jednym pakietem oprogramowania, poczynając od księgowości poprzez zarządzanie projektem, wycenami, kończąc na zarządzaniu materiałami czy zasobami ludzkimi. Archdesk świetnie radzi sobie nawet ze skomplikowanymi procesami biznesowymi czy produkcyjnymi.

3. ChallengeRocket to platforma Saas za pomocą, której firmy mogą wykorzystywać kreatywne wyzwania programistyczne do odkrywania nowych talentów oraz efektywniejszą ocenę kandydatów w trakcie procesów rekrutacyjnych.

4. Ezarro Digi Pay Solutions - EZARRO oferuje innowacyjne, cyfrowe rozwiązania płatnicze zarówno dla płatników jak i odbiorców płatności. Będzie to pierwsze w Unii Europejskiej rozwiązanie funkcjonujące także w trybie off-line, dostarczające merchantom silnik do re-targetowania i up sellowania a także platformę pod budowę modeli behawioralnych klientów.

5. Hotailors to inteligentna technologia w branży podróży, stworzona dla nowoczesnych agencji turystycznych. Dzięki milionom zapisanych hoteli w 198 krajach, inteligentnym analitykom, przyjaznym dla agenta pojedynczym interfejsie, pomagamy sprzedawać więcej pokoi hotelowych. Nasze rozwiązanie Software as a Service (SaaS) jest najpotężniejszym narzędziem stworzonym dla agencji turystycznych do tej pory. Dzięki potędze metadanych, geolokalizacji, inteligentnej wyceny i machine learning, pomagamy przekształcać widzów w bookerów.

6. Multiwash to usługa dla firm zapewniająca dostęp do myjni na terenie całego kraju. System MultiWash działa na terenie całej Polski, bez względu na to gdzie klient aktualnie się znajduje. Klient może korzystać z naszych myjni partnerskich dostępnych na stronie multiwash.pl.

7. Radio Net Media Ltd. Stworzona przez nas platforma AdSonos monetyzuje streaming stacji radiowych. System w czasie rzeczywistym podmienia nadawany w radiu blok reklam na zestaw targetowanych i profilowanych reklam w streamie, w sposób niezauważalny dla słuchacza. Dotychczas stacje nie monetyzowały streamingu swoich programów na żywo, bądź robiły to w sposób niezgodny z User Experience np. za pomocą tzw. incjeted ads, czyli reklam które przerywały stream bądź aktualnie nadawany utwór lub pre-roll ads tj. reklam prezentowanych przed uruchomieniem właściwego streamu. Platforma jest skierowana do stacji radiowych oraz do reklamodawców i możną ją porównać do Google AdWords.

8. SaaS Genius umożliwia znalezienie właściwego oprogramowania dla Twojej firmy. Przejrzyj nasze katalogi oprogramowania bezpłatnie i znajdź rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb. Naszą misją jest, aby łatwiej i mniej czasochłonnie znajdywać odpowiednie oprogramowania biznesowe. Pracujemy z setkami firm i integrujemy się z dostawcami usług innych firm, aby dostarczyć Ci perfekcję i prostotę, na jaką zasługujesz.

9. Tidio jest producentem komunikatora, który pozwala na agregowanie wiadomości ze wszystkich najpopularniejszych kanałów (Live Chat Messenger, Email) w jednym miejscu. Aktualnie pracujemy nad kreatorem botów, który pomoże zautomatyzować większość procesów komunikacyjnych, dzięki czemu czas odpowiedzi na zapytania klienta będzie niemal błyskawiczny.

10. UserEngage wspiera działanie zespołów marketingu, sprzedaży i wsparcia klienta umożliwiając§ im wysyłanie automatycznych i spersonalizowanych wiadomości we wszystkich kanałach. Dzięki szybkiej, nawet jednodniowej implementacji stanowi alternatywę dla korporacyjnych systemów.