Warszawa, 18.10.2017 (ISBnews) - Grupa rolnicza IMC zakłada, że jej przychody wzrosną o 6-9% r/r do 132-136 mln USD w 2017 r., a zysk netto wyniesie 20-22 mln USD i będzie porównywalny r/r, podała spółka.
"Spółka planuje również dalszą redukcję długu. Na koniec grudnia IMC przewiduje, że wartość zadłużenia wyniesie 65 mln USD, co oznacza spadek o 22% w relacji r/r. W pierwszym półroczu tego roku IMC zredukowała już zobowiązania finansowe już o 5,5 mln USD" - czytamy w komunikacie.
W prognozie spółka opiera się osiągniętych dotychczas dobrych wyników wydajności upraw . Władze IMC zakładają, że ceny na podstawowy towar sprzedawany przez spółkę - kukurydzę - w tym roku nie ulegną istotniej zmianie, podano także.
Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.
(ISBnews)