BMW Group uruchomi w połowie 2018 roku w Świecku centrum logistyczne części zamiennych i akcesoriów, poinformowała firma. Inwestycja warta jest około 20 mln euro, dodano.

"BMW Group jest silnie związana z polskim rynkiem motoryzacyjnym. Marki BMW, MINI oraz BMW Motorrad zajmują czołowe pozycje w kategorii premium. Nasza sieć dealerów w Polsce obejmuje łącznie 30 salonów sprzedaży BMW i 11 MINI. Co więcej, BMW Group jest także kluczowym partnerem dla wielu dostawców z Polski, a sumaryczna wartość wszystkich zawartych z nimi transakcji w 2016 roku sięgnęła 1,8 mld euro. Rozbudowa zaplecza dystrybucyjnego jest kolejnym z elementów naszego zaangażowania w rozwój lokalnego rynku" - powiedział dyrektor zarządzający w Polsce Baudouin Denis, cytowany w komunikacie.

Nowy magazyn o powierzchni ponad 32 tys. m2 będzie zlokalizowany w Świecku, 6 km od polsko-niemieckiej granicy w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Umożliwi dystrybucję ponad 60 tys. części i akcesoriów do 150 partnerów zlokalizowanych na terenie wschodnich Niemiec i Polski., podano także.

BMW to niemiecki producent samochodów, motocykli i silników. Firma powstała w 1917 roku. Spółka BMW Polska została utworzona w roku 2002 jako polski importer luksusowych/sportowych samochodów BMW.

>>> Czytaj też: Raytheon zaoferował Polsce offset do systemu Patriot