Jak wynika z danych Polish Office Research Forum, w Warszawie najemcy mają dziś do dyspozycji już ponad 5,2 mln mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Największym zainteresowaniem klientów cieszą się trzy dzielnice: Centrum, Mokotów i Centralny Obszar Biznesu. Biznes chętnie wybiera biurowce zlokalizowane w samym sercu stolicy. Prestiżowa lokalizacja i dogodne połączenie komunikacyjne przyciągają firmy jak magnes.

Luksus w niepowtarzalnym stylu

To właśnie w ścisłym centrum stolicy, przy Wspólnej 62, znajduje się jeden z najbardziej oryginalnych warszawskich biurowców – socrealistyczna bryła budynku wzniesiona w latach 50-tych ubiegłego wieku kryje w sobie zaskakujące wnętrze. Budynek Ufficio Primo został zaprojektowany w 1952 roku przez prof. Marka Leykami, wybitnego polskiego architekta i historyka sztuki. Pierwotnym przeznaczeniem budynku była siedziba Prezydium Rządu, jednak ówczesna Rada Ministrów obradowała tu jedynie rok.

Ufficio

Ufficio

źródło: Materiały Prasowe

Po przeprowadzonej w 2011 roku modernizacji, budynek Ufficio Primo zyskał nowe życie i stał się luksusowym biurowcem dla najbardziej wymagających najemców.

Charakterystycznym elementem budynku jest patio przykryte kopułą oraz położone na pięciu kondygnacjach galerie i krużganki. Warszawski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) docenił specyfikę nieruchomości i uznał je za wybitne dzieło urbanistyki i architektury współczesnej. Budynek ten znajduje się na liście Dóbr Kultury Współczesnej.

Ufficio

Ufficio

źródło: Materiały Prasowe

Patio Ufficio Primo o powierzchni 628 m² może zostać wykorzystane jako przestrzeń ekspozycyjna, sala koncertowa lub miejsce wydarzeń kulturalnych. W części podziemnej na poziomach -1 i -2 znajduje się wielofunkcyjne Centrum Konferencyjne, do którego prowadzi oddzielne reprezentacyjne wejście. Do dyspozycji jest tu 150 m², a sala pod kopułą zajmuje 628 m², co daje wiele możliwości aranżacji wnętrza dla organizacji dowolnych wydarzeń o charakterze biznesowym, edukacyjnym lub kulturalnym.

Oszklone wysokościowce

W zachodniej części Centralnego Obszaru Biznesu, tuż przy Alejach Jerozolimskich (Chmielna 85/87), znajduje się Warta Tower. To wciąż jeden z najwyższych i najbardziej rozpoznawalnych warszawskich biurowców, który został otwarty w 2000 roku. Jest przykładem wieżowców o ugruntowanej pozycji na rynku, które wciąż są chętnie wybierane przez najemców. W jego niedalekim sąsiedztwie znajdują się inne prestiżowe biurowce, takie jak Warsaw Spire czy Q22.

Warta Tower

Warta Tower

źródło: Materiały Prasowe

Nie bez powodu firmy chętnie wybierają tą część Warszawy na lokalizację swojej siedziby. Przemawia za tym doskonale rozwinięta sieć komunikacyjna (Dworzec Centralny i Zachodni, metro, dworzec pociągów podmiejskich, liczne przystanki tramwajowe i autobusowe). Lotnisko Okęcie znajduje się w odległości ok. 5 km. W okolicy znajdziemy też liczne punkty usługowe i handlowe (m.in. centrum handlowe Złote Tarasy) oraz sieć znanych hoteli i lokali gastronomicznych.

Warta Tower ma 82 metry wysokości i 22 kondygnacje. Oferuje 27 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Dodatkowo najemcy mają do dyspozycji trzykondygnacyjny garaż z 506 miejscami parkingowymi.

Warta Tower

Warta Tower

źródło: Materiały Prasowe

Budynek został również poddany procesowi Re-certyfikacji BREEAM In-Use Internationale 2015. Zarówno charakterystyka budynku, jak i sposób zarządzania nieruchomością został oceniony na poziom bardzo dobry.

W związku z dużym zainteresowaniem poziom pustostanów w budynku zmniejszył się do 8 proc., podczas gdy średni poziom pustostanów w warszawskich biurowcach wynosi obecnie ok. 14 proc. W tym momencie pozostały jeszcze do zaoferowania 2150 m² powierzchni najmu.

Warta Tower