Jak czytamy w informacji dotyczącej przetargu, wartość zamówienia brutto wynosi ok. 22,35 mln zł.

Zamawiający dokonał wyboru oferty, gdzie kryterium cenowe stanowiło 60 proc. W postępowaniu złożono dwie oferty. Autosan otrzymał 93,94 pkt., a druga firma, która złożyła ofertę, czyli MAN Truck and Bus Polska - 87,5 pkt.

W informacji o wynikach postępowania podano, że MAN wycenił swoje autobusy na prawie 28 mln zł brutto. Obydwie spółki zaoferowały też 24 miesiące dodatkowej gwarancji.

Zamawiający poinformował, że umowa może zostać zawarta ze zwycięzcą postępowania po upływie 10 dni od zawiadomienia. Dodano, że wykonawcy mogą wnieść odwołanie w ciągu 10 dni od dnia przesłania informacji o wynikach postępowania.

Postępowanie na wybór dostawcy autobusów ogłosiła Regionalna Baza Logistyczna, która na sfinansowanie zamówienia przeznaczyła 33,4 mln zł brutto.

Autosan jest jedną z najstarszych polskich fabryk. 30 marca 2016 roku fabrykę autobusów przejęło konsorcjum spółek PIT-RADWAR i Huta Stalowa Wola, należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

>>> Czytaj też: Na niektóre firmy władze francuskie wywierają naciski, aby nie kupowały od polskich przedsiębiorstw [WYWIAD]