Ekoplast wybrał wsparcie TFI Capital Partners zamiast wejścia na GPW


Warszawa, 27.11.2017 (ISBnews) - Ekoplast pozyskał strategicznego inwestora finansowego w postaci TFI Capital Partners, poinformowała spółka. W grudniu 2016 r. Ekoplast zamierzał pozyskać finansowanie poprzez warszawską giełdę, ale spółką zainteresowali się specjaliści private equity z grupy Capital Partners. Akcje nowej emisji Ekoplastu trafiły do portfela CP FIZ, zarządzanego przez TFI Capital Partners.
"Jesteśmy pewni, że w obecnej fazie rozwoju Ekoplastu fundusz Capital Partners w akcjonariacie zdecydowanie mocniej przyspieszy rozwój i budowanie wartości spółki niż wejście na giełdę. Oprócz wsparcia finansowego możemy również liczyć na cenne know-how w zakresie strategii, działalności operacyjnej czy sfery finansowej" - powiedział prezes Ekoplast Dariusz Chwastek, cytowany w komunikacie.
"Ekoplast przekonuje siłą swoich innowacyjnych produktów, które zdobyły wymagający rynek francuski. Widzimy możliwości dalszego wzrostu wartości biznesu. Przyszłość Ekoplastu to koncentracja na wyrobach specjalistycznych, ekspansja geograficzna i zwielokrotnienie skali obecnej działalności" - dodał prezes TFI Capital Partners Adam Chełchowski.
W III kw. przyszłego roku pełne moce produkcyjne osiągnie nowy zakład produkcyjny Ekoplastu, którego budowa już trwa. Hala produkcyjna o powierzchni 6 tys. m2 oraz magazyn o powierzchni 2,5 tys. m2 powstają w Wieliczce i całkowicie zastąpią obecną lokalizację w Krakowie, która zostanie sprzedana, podano również.
"Będzie to dodatkowy zastrzyk gotówki dla spółki, natomiast już teraz mamy zabezpieczone finansowanie budowy i wyposażenia nowej fabryki okien, której całkowity koszt to około 25 mln zł, z czego 7,5 mln zł pochodzi z dotacji UE. Nowy zakład będzie miał około trzykrotnie wyższe moce produkcyjne niż obecny i zapewni nam możliwość dalszego dynamicznego rozwoju, który był hamowany przez niewystarczające zaplecze produkcyjne" - skomentował Chwastek.
Około 90% produkcji Ekoplastu trafia na rynki eksportowe, przy czym wiodącą pozycję ma obecnie rynek francuski. Ekoplast zamierza w najbliższych latach dynamicznie zwiększać sprzedaż zarówno we Francji, jak i innych krajach Europy Zachodniej. Intensyfikuje działania marketingowe, reorganizuje i poszerza sieć dystrybutorów, a w Paryżu otworzył już własną spółkę dystrybucyjną Ekoplast France, podsumowano.
Ekoplast to producent stolarki otworowej z tworzyw sztucznych oraz aluminium. W ofercie spółki znajdują się okna PCV i aluminiowe, drzwi PCV, bramy garażowe oraz asortyment dodatkowy, w tym rolety zewnętrzne i wewnętrzne, żaluzje, moskitiery, markizy, inne osłony przeciwsłoneczne (refleksole). W 2015 r. spółka miała 36,57 mln zł przychodów.
(ISBnews)