GK Immobile planuje wprowadzić na GPW CDI Konsultanci BudowlaniWarszawa, 28.11.2017 (ISBnews) - GK Immobile planuje wprowadzenie spółki CDI Konsultanci Budowlani na GPW do 2020 r., choć nie wyklucza przyspieszenia debiutu, jeżeli spółka pozyska projekty deweloperskie w dużych miastach, wynika z wypowiedzi prezesa Rafała Jerzego dla ISBnews.

"Planujemy upublicznić CDI Konsultanci Budowlani, ale nie chcemy się z tym spieszyć. Najpierw spółka musi ustabilizować swoje przychody na poziomie 70-80 mln zł rocznie. Po drugie, jeśli wyjdziemy z deweloperką poza Bydgoszcz i pozyskamy inwestycje w dużych miastach, to wtedy będziemy chcieli pozyskać szybciej dodatkowy kapitał" - powiedział ISBnews Jerzy.

Dodał, że spółka myśli o takich miastach, jak Warszawa, Poznań czy Łódź.

Przedstawiciele spółki szacują, że przychody CDI Konsultanci Budowlani w przyszłym roku wyniosą około 50 mln zł.

Zgodnie ze strategią GK Immobile na lata 2018-2022, planowane jest m.in. otwarcie kolejnych etapów inwestycji w Platan Parku, inwestycji w Fordonie, a także uruchomienie kolejnych nowych inwestycji w Bydgoszczy.

Grupa kapitałowa Immobile posiada w portfelu spółki działające w przemyśle, hotelarstwie, nieruchomościach oraz branży budowlanej. Jest notowana na GPW od 2007 r. (początkowo jako Makrum).

Marek Knitter

(ISBnews)