DM Noble Securities obniżył wycenę Elektrobudowy do 83,3 zł, zaleca 'trzymaj'Warszawa, 30.11.2017 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego Noble Securities obniżyli cenę docelową akcji Elektrobudowy do 83,8 zł ze 115,8 zł i podtrzymali rekomendację "trzymaj", wynika z raportu datowanego na 27 listopada.

Rekomendacja została wydana przy cenie 86,5 zł za akcję. W czwartek ok. godz. 9:50 kurs wynosił 87,31 zł po spadku o 0,78% od ostatniego zamknięcia.

"W okresie pierwszych trzech kwartałów 2017 roku spółka osiągnęła słabsze wyniki finansowe w ujęciu rocznym. Problemem w naszej opinii jest przede wszystkim słaby rynek i związany z tym spadek portfela zleceń w spółce. Nie oczekujemy, żeby w tym zakresie doszło do poprawy w najbliższych kwartałach, tym bardziej w kontekście kończenia się dwóch dużych inwestycji - Jaworzna i Opola. Oczekujemy, że w 2018 roku spółka będzie doświadczała dalszej presji na wyniki finansowe. Natomiast silną stroną spółki pozostaje bezpieczny bilans i generowanie dodatnich przepływów gotówkowych" - czytamy w raporcie.

(ISBnews)