Haitong Bank wznowił rekomendacje dla JSW od 'kupuj', wycena 114,27 złWarszawa, 05.12.2017 (ISBnews) - Haitong Bank wznowił wydawanie rekomendacji dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) od zalecenia "kupuj" i wyznaczył cenę docelową akcji na poziomie 114,27 zł, wynika z raportu datowanego na 4 grudnia.

Analitycy Haitong Bank uważają, że nowa strategia JSW zostanie odebrana pozytywnie, a konsensus rynkowy w średnim terminie wzrośnie. Ponadto, w czwartym kwartale 2017 r., oczekują odbicia wyników po słabszym produkcyjnie trzecim kwartale br.

"Przy założeniu, że kurs USD/PLN utrzyma się na stałym poziomie, a ceny HCC wzrosną o 11% kwartał do kwartału, analitycy prognozują, że zysk EBITDA w czwartym kwartale wyniesie 868 mln zł (wzrost o 30% kw/kw). Uwzględniając w swoich prognozach korzystną zmianę w ofercie produktowej, analitycy szacują EBITDA spółki na lata 2018 i 2019 odpowiednio 5,6 i 49,0% powyżej konsensusu pomimo powrotu wypłaty 14-tki już w przyszłym roku. Z uwagi na solidne czynniki krótko- i średnioterminowe Haitong Bank uważa, że JSW stanowi dobrą okazję inwestycyjną" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

(ISBnews)