Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,29 proc. do 24 211,48 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,29 proc. do 2636,98 pkt. Nasdaq Comp. poszedł w górę o 0,54 proc. do 6812,84 pkt.

Największe technologiczne spółki: Apple, Amazon, Facebook, Alphabet i Netflix, zakończyły sesję wzrostami.

Akcje Shake Shack zwyżkowały o ponad 8 proc., po tym jak właściciel cieci restauracji ogłosił lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne.

Lekkie wzrosty zanotował także Broadcomm. Producent półprzewodników również zaraportował wyższe od konsensusu wyniki.

Nad kreską notowane były także walory GE. Koncern ogłosił plany masowych zwolnień (18 proc. całego zatrudnienia) w energetycznej części działalności.

W czwartek niższa izba amerykańskiego Kongresu ma przeprowadzić głosowanie ws. wydłużenia finansowania administracji federalnej. Senat ma zająć się projektem w piątek. Rząd ma zapewnione finansowanie do soboty.

Uchwalone ma zostać prowizorium budżetowe, które zapewni fundusze urzędom do 22 grudnia. Do tego czasu Republikanie mają przedłożyć rozwiązania o dłuższym horyzoncie obowiązywania lub grać na zwłokę z kolejnym prowizorium.

Prezydent USA Donald Trump spotka się w czwartek z liderami partii rządzącej i opozycji, by negocjować stosowną ustawę. Lider Demokratów w Senacie Chuck Schumer powiedział, że rozmowy idą w dobrym kierunku.

Rynek czeka na formalne rozpoczęcie procesu uzgadniania reformy podatkowej między izbami Kongresu. W środę wieczorem Senat powołał swoich negocjatorów. Wcześniej przedstawicieli do rozmów wyznaczyła Izba Reprezentantów.

W toku negocjacji możliwa jest zmiana stopy podatku CIT do 22 proc., z 20 proc. postulowanych dotychczas przez obie izby, by poprawić dochodową stronę reformy.

Dolar umacnia się do euro o 0,2 proc., a do jena o 0,7 proc.