GetBack sfinalizował nabycie wierzytelności w Polsce wartych nom. 0,6 mld złWarszawa, 15.12.2017 (ISBnews) - Podmiot z grupy kapitałowej GetBack sfinalizował nabycie portfeli wierzytelności od banku z siedzibą na terytorium Polski o łącznej wartości nominalnej około 0,6 mld zł, poinformowała spółka.

Jest to efekt wygranego w dniu 24 października 2017 r. przetargu na ten portfel. Zgodnie z postanowieniami umowy przeniesienie własności nastąpi z chwilą uiszczenia przez spółkę ustalonej ceny, z zastrzeżeniem terminów przewidzianych przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa. Warunki umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych w tego typu umowach, podano w komunikacie.

"Polski rynek obrotu wierzytelnościami jest nadal atrakcyjny i widzimy tu potencjał do kolejnych transakcji. Cieszę się, że udało nam się pozyskać kolejny portfel wierzytelności bankowych. W mojej ocenie nadal jest to rynek rozwijający się, o czym świadczy ciągły wzrost skali jego działania. Byliśmy bardzo aktywni w bieżącym roku i chcielibyśmy utrzymać to tempo w kolejnym" - powiedział prezes Konrad Kąkolewski, cytowany w komunikacie.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW

(ISBnews)