Największa cyfrowa waluta straciła podczas dzisiejszych notowań na londyńskiej giełdzie 10 proc. To już piąty kolejny dzień spadku jej wartości. Od początku miesiąca jej notowania obniżyły się już o 22 proc.

Bitcoin stracił już ponad połowę swojej wartości w porównaniu do grudniowego rekordu, gdy był wyceniany na ponad 19 tys. dol. Tracą również jego rynkowi konkurenci tacy jak Ripple, Ethereum i Litecoin.

Inwestorzy zaczęli dzisiaj wycofywać się z inwestycji w ryzykowne aktywa w reakcji na spadki na azjatyckich i europejskich parkietach, które nastąpiły po poważnym tąpnięciu na Wall Street. Bitcoin nie radzi sobie dobrze w rywalizacji ze złotem o miano aktywa mającego zabezpieczyć wartość inwestycji. Złoto zyskało dzisiaj na rynku spot 0,3 proc., a za jedną jego uncję trzeba było zapłacić 1337 dol. Umocniły się także jeny oraz europejskie obligacje.

Korea Płn. dokonała prób zhakowania południowokoreańskich programów powiązanych z kryptowalutami w celu ich kradzieży i już udało się jej skraść kryptowaluty o równowartości dziesiątek miliardów wonów – poinformowało Yonhap News. Władze Korei Płd. i innych państw rozważają zwiększenie regulacyjnej kontroli nad kryptowalutami, które doprowadziły do spadków ich wartości na początku tego roku.

>>> Polecamy: Frankowicze nie umieją załatwiać swoich spraw. Niewielu pisze skargi do banków

Reklama