Ameryka nie radzi sobie z ubóstwem. W najbogatszym kraju świata co siódmy obywatel jest biedakiem

24 lutego 2018, 07:01
Źródło:MAGAZYN DGP
Central Falls, Rhode Island, USA Źródło: WIKIPEDIA, autor: Marcbela, licencja: Wikicommons public domain

Central Falls, Rhode Island, USA Źródło: WIKIPEDIA, autor: Marcbela, licencja: Wikicommons public domainźródło: Domena Publiczna

Prawie 41 mln Amerykanów żyje w biedzie, z czego 9 mln ma zerowy dochód, wynika z danych statystycznych za 2016 r. (wyliczeń za ubiegły rok jeszcze nie ma). I choć liczba żyjących w ubóstwie w ciągu dwóch lat poprzedzających badania spadała, te dane i tak robią piorunujące wrażenie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (53)

  • norbert(2018-10-26 02:49) Zgłoś naruszenie 00

    moze troszke inaczej bo nie o USA, mowicie ze w Europie nie maja ludzie pasozytow itd. Np wNiemczech ile biednych jest, zyja od 1do1. Te stereotypy co ludzie naopowiadali jak tam nie zyja itd w luksusach reich itd. Normalnie zygnac. Pojechala sprzatac, zobacyzla jakie Adwokaci,lekarze domy majaa inny na roboty bo pracowal np przy budowie nowych osiedli, no same luksusy. Zatrudnij sie jako rozwoziciel jedzenia, zobaczycie jak zyje zwykly niemeicki podatnik, czasem to az brak slow. Juz w Polsce jest lepiej.

    Odpowiedz
  • Pytajnik (2018-02-27 04:07) Zgłoś naruszenie 00

    "Podpisał też przegłosowaną przed miesiącem przez Kongres kontrowersyjną reformę cięć w podatkach, którą eksperci uważają za cios wymierzony bezpośrednio w biednych." Cięcia w podatkach nie są przypadkiem lepsze od podwyżek?

    Odpowiedz
  • Kasia(2018-02-26 19:43) Zgłoś naruszenie 21

    W USA powiadaja : " My nie rozdajemy bogactwa , na bogactwo trzeba sobie zarobic " I ja sie z tym zgadzam Wielu zyje calymi pokoleniami z Socjalu albo na kalifornijskiej plazy Ale sprobuj mu zaoferowac prace i cie wysmieje , do pracy trzeba sie umyc i ogolic ... Po co skoro opieka spoleczna i podatnik zadba i sniadnie i obiad a ubranie przyniosa inni ... MOzna lezec calymi dniami pic piwo i patrzec jak inni po wyspaniu sie wracaja z pracy ...

    Odpowiedz
  • gość(2018-02-25 10:14) Zgłoś naruszenie 510

    W Polsce na rozliczeniu PIT prawie zero a chałupy nowe i ałdiki pod biedro

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Grzegorz M.(2018-02-24 18:20) Zgłoś naruszenie 369

    Pół prawdy to całe kłamstwo - wystarczy porównać ceny usług w Polsce i w USA i porównać REALNĄ siłę nabywczą złotego w Polsce do dolara w USA, by szlag trafił te prymitywne wciskanie nam kitu, jacy to Polacy biedni. Parę lat byłem w Stanach na robotach geodezyjnych, na prowincji sporo widziałem. Np. drewniane rury kanalizacyjne sprzed II w.św. albo archaiczne linie elektryczne z muzealnymi izolatorami i stacjami transformatorów. Inna rzecz, że u Rosjan na prowincji nie lepiej, a na Syberii to już w ogóle....kobity żurawiem biorą wodę w drewnianych wiadrach na koromysłach, a z elektryką to bez samoróbki-generatora na odludziu ani rusz, a jak brak ropy do Diesla, to przerobią na holzgas. To akurat wiem od kolegów z fachu, jak na kontrakty jeździli.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Adrian(2018-02-24 15:40) Zgłoś naruszenie 2966

    Takie są skutki liberalnej ideologii. Bogaci coraz bogatsi a biedni coraz biedniejsi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • uśmiechnęło się(2018-02-24 15:16) Zgłoś naruszenie 8813

    Podejrzewam, że w związku z tym już się szykują na wjazd do PL tłumy emigrantów z Ameryki, uciekających przed ubóstwem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lkjhbvc(2018-02-24 13:07) Zgłoś naruszenie 3215

    Do "Glebokosc ubostwa": dane o ubostwie w Polsce sa regularnie publikowane przez GUS i omawiane takze na tym portalu (ale i na wielu innych).

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kTn(2018-02-24 13:06) Zgłoś naruszenie 396

    Najgorszym pasożytem w USA (i nie tylko) wcale nie jest tęgoryjec dwunastnicy. Tęgoryjcowi bardzo daleko do tego najbardziej nienażartego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2018-02-24 12:28) Zgłoś naruszenie 57

    JFK: Do not ask what your country can do for you - ask what you can do for your country. To hasło w USA dalej jest aktualne!!!Hehehe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Glebokosc ubostwa(2018-02-24 12:00) Zgłoś naruszenie 3213

    W USA 16 mln osob wedlug omawianego raportu czylo okolo 5% calego spoleczenstwa zyje ponizej polowy progu ubostwa i wykluczenia spolecznego. A w Polsce? Nie wiemy dokladnie jaka jest glebokosc ubostwa w naszym kraju, ale wiemy ze sie ona poglebia szczegolnie wsrod emerytow.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bardzo...(2018-02-24 11:26) Zgłoś naruszenie 655

    Bardzo podoba mi sie raport Prof. P. Astona na temat ektremalnego ubostwa i praw czlowieka w USA. Prof. powinien przyjechac do Polski i taki raport sporzadzic dla naszego kraju. Wnioski tez bylyby bardzo interesujace.

    Odpowiedz
  • Duzo...(2018-02-24 10:24) Zgłoś naruszenie 4611

    Duzo biedy jest wsrod imigrantow/uchodzcow bo Stany nie przestrzegaja Konwencji o uchodzstwie w przeciwienstwie do UE, gdzie kazdemu imigrantowi/uchodzcy niekiedy nalezy sie wyzszy socjal niz obywatelowi danego kraju. ---- Moze UE powinna wziac przyklad z USA i nielegalnym przybyszom nie przyznawac zadnej pomocy.

    Odpowiedz
  • W....(2018-02-24 10:03) Zgłoś naruszenie 6011

    W USA do drugiej polowy lat 90. wszystkim niepracujacym zylo sie relatywnie dobrze. Wysokie zasilki na dzieci bez obowiazku pracy pozwalaly na niepodejmowanie pracy przez rodzicow. Prezydent Clinton zmienil te przepisy i sie zaczela bieda, zebranina na ulicach itp. a luz moralny w seksie zostal powaznie ograniczony i zwiekszona odpowiedzialnosc rodzicow za dzieci.

    Odpowiedz
  • Co to znaczy byc biednym w USA....(2018-02-24 09:47) Zgłoś naruszenie 7613

    Co to znaczy byc biednym w USA czyli zyc ponizej Linii Ubostwa? To znaczy miec nizszy dochod w gospodarstwie 1 osobowym od 1200 USD /netto/, lub np. w gospodarstwie domowym 2+2 ponizej 2500 USD /netto/ miesiecznie. --- A co to znaczy byc biednym dzisiaj w Polsce? Dochod w gospodarstwie 1-osobowym ponizej 1400 zl/netto/, a w 4 osobowym /2+2 dzieci do 14 r. zycia/ dochod ponizej 3000 zl netto miesiecznie.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Robol(2018-02-24 09:39) Zgłoś naruszenie 2013

    Mam znajomego który kilka kat temu wyemigrował do New Jersey na wschodnim wybrzeżu. Aktualnie chodzi po domach, puka do drzwi, i pyta czy mógł by im posprzątać wjazd do domu (driveway). Tyle się dorobił!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kimi(2018-02-24 09:33) Zgłoś naruszenie 139

    Jak śpiewał Leonard Cohen. Land of best and worst

    Odpowiedz
  • szkodaaa(2018-02-24 09:24) Zgłoś naruszenie 3261

    Za rządów Trumpa liczba biedaków wzrośnie w USA do 100 mln osób :(

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • .....(2018-02-24 09:11) Zgłoś naruszenie 5921

    cóż zrobić afroamerykanie nie garna sie do pracy.Południe USA zaczyna przypominać Haiti.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • eddek(2018-02-24 08:53) Zgłoś naruszenie 10827

    Dla ciekawości, sprawdziłem na wikipedii informacje o Lowndes w Alabamie. Tylko 25 proc. ludności tego miasta ma pochodzenie europejskie. Miastem od dawna rządzi Partia Demokratyczna.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz