Dyplomatyczna zima z Ameryką. Antypolskie nastroje narastają z powodu Izraela

7 marca 2018, 08:32 | Aktualizacja: 07.03.2018, 13:37
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Donald Trump i Andrzej Duda

Donald Trump i Andrzej Dudaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Adam Stepien Agencja Gazeta

Dokumenty potwierdzają opublikowane w ubiegłym tygodniu informacje DGP o tym, że Amerykanie zamrozili spotkania z Polakami na najwyższym szczeblu do czasu rozwiązania sporu z Żydami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (37)

  • ????(2018-03-07 08:47) Zgłoś naruszenie 107106

    A w/w towarzysze Forsala , wbrew oświadczeniu Departamentu Stanu...brną w kłamstwie.Czy wy myślicie,ze Polacy to bezmózgowe lemingi?!?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ciekawy(2018-03-07 08:50) Zgłoś naruszenie 7374

    Sankcji nie ma ale Duda nie ma wstepu do Bialego Domu. Szcerski pojechał załatwiać poklepanie po pleckach ale nie zalatwi. Pis postawiło na sojusz z usa a teraz widac ze nawet palcem nie kiwna. W razie wojny nawet samolotow VIP z elitą nie wposzcza do usa a kupili takie aby bez tankowania dolecialy i to bez przetargu. Szydlo zepsuła nam stosunki ze wszystkimi a teraz placimy ale suweren tak chce. A teraz nagroda dla mnie 65 000zl.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tfe(2018-03-07 08:50) Zgłoś naruszenie 6876

    Słowo FAŁSZYWE do was nie dociera????I dlaczego mnie to nie dziwi!

    Odpowiedz
  • duraczenia cd(2018-03-07 08:53) Zgłoś naruszenie 6467

    A wy dalej rozgłaszacie fake newsy ? A może to stary artykuł sprzed dwóch dni i żal by się "zmarnował" ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bimbo(2018-03-07 08:54) Zgłoś naruszenie 5154

    A panowie autorzy to mają "jakieś kwity" na podstawie których można wysnuwać tak daleko idące wnioski czy znów jak koledzy z innej niemieckojęzycznej redakcji tak "ze łba"?

    Odpowiedz
  • Mirmil(2018-03-07 08:54) Zgłoś naruszenie 8357

    Spokojnie: Ż,y,d,z,i w USA sami kręcą na siebie bata. Polonia przypomni Trumpowi, kto go wybrał, a kto przeciw niemu głosował.

    Odpowiedz
  • Georealista(2018-03-07 09:30) Zgłoś naruszenie 11089

    Polska dla USA zajmuje ważniejszą pozycję geostrategiczną, niż I-z-r-a-e-l. Stąd próba zastraszenia Polski przez lobby ż-y-d-o-w-s-k-i-e, a biorąc pod uwagę wyssany z palca skok i tak bezprawnych wariackich żądań z 65 do 300 mld USD - czyli to próba wrogiego przejęcia tego WAŻNIEJSZEGO od I-z-r-a-e-l-a pola geopolitycznego. Wystarczy nie ulegać emocjom, które wiadoma nacja próbuje rozhuśtać w atmosferze histerii - i hucpy i wrogiego przejęcia nie będzie. Czas pracuje na naszą korzyść. USA nie ma wyboru - po Brexicie główny agent USA w UE, czyli Brytania - już nie działa na rzecz hegemona. Rumunia za słaba i się nie liczy, nie zajmuje też tak ważnego pola geopolitycznego jak Polska. USA pozostała realnie tylko Polska jako rzecznik interesów Waszyngtonu. Musimy to maksymalnie wykorzystać - Waszyngton sam nam daje pretekst by mu powiedzieć: - no to koniec miłych gestów - przechodzimy do twardych rozliczeń. Jeżeli Polska utraci suwerenność, to następny murowany efekt to Mitteleuropa Berlina z Moskwą. A to oznacza budowę tzw. Unii Euroazjatyckiej, ogłoszonej oficjalnie w 2011 przez Putina - a pod stołem budowanej już od czasów Schroedera i Nord Stream 1. Berlin od 2011 zupełnie oficjalnie gra na tę "nowa unię euroazjatycką". Zaś powstanie Imperium Euroazjatyckiego "od lizbony do Władywostoku" to "game over" dla USA jako hegemona świata. Dla Chin też - dlatego w 2011, jak przez samobójczą politykę Obamy Polska była zdradzona i w czarnej d..pie, to w 2011 przylecieli do Warszawy i podpisali traktat o przyjaźni, a jak Kreml i Berlin dalej napierały - to w 2012 Chiny przyleciały ponownie i podpisały strategiczny pakt o współpracy wojskowej - sygnał bardzo wyraźny. I dopiero wtedy Stratfor wielkim głosem zaczął ostrzegać, że "połączenie potencjału militarnego i surowcowego Rosji z potencjałem technologicznym i kapitałowym UE zdominowanej przez Niemcy, to najgorszy koszmar dla USA". No cóż - trzeba ASERTYWNIE o tym przypomnieć Waszyngtonowi. USA maja bardzo kiepską sytuację finansową i rosnące obciążenia z drugiej strony - muszą sobie uświadomić, że nie stać ich na stracenie Polski i na samobójcze wspieranie I-z-r-a-e-l-a. Po prostu - bliższa koszula ciału - Polska ważniejsza od I-z-r-a-e-l-a w twardej kalkulacji interesów bez sentymentów. Dlatego właśnie I-z-r-a-e-l nas tak atakuje zawczasu. USA alternatywy dla Polski nie mają - natomiast Polska ma alternatywę w postaci Chin, które nas uratowały w najgorszym momencie. W razie najgorszego scenariusza, przepniemy się z USA na Chiny [przelot i wyładunek 2 brygad aeromobilnych na lotniskach - to jeden dzień] podziękujemy USA, SWIFT zamieni się na CISPA. Chiny mogą nam dać i bezpieczeństwo strategiczne i prosperity ekonomiczne i porządny lewar na Kreml i Berlin - akcje USA w Polsce są coraz słabsze. Zresztą Waszyngton nawet teraz nie traci nadziei na deal z Rosją przeciw Chinom i na sprzedaż Polski na rzecz Rosji w ramach "wdzięczności". Czyli: trzeba działać wg chłodnej kalkulacji - asertywnie i bez sentymentów. My mamy pole manewru - USA już nie. Swoją drogą - antyunijny zwrot Włoch oznacza, że twarde jądro UE się wykrusza - a to oznacza jeszcze większa pozycję Polski w UE wobec tego słabszego jądra. Polska powinna teraz nawiązać jak najlepsze relacje z Włochami - także gospodarcze. I wojskowe - wspólny śmigłowiec szturmowy AW-249, system antyrakietowy SAMP/T z nowymi pociskami Aster 30 Block 1 NT i Block 2 BMD, oparty o nowe radary GaN 360 stopni - to razem z Francją, którą dzięki TAKIM wielkim kontraktom zwyczajnie KUPIMY i wyrwiemy Berlinowi dywanik spod nóg.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • baba ze wsi(2018-03-07 09:54) Zgłoś naruszenie 9086

    Niemiecki portalik Forsal pl, jest na garnuszku Berlina, że takie brednie musi płodzić ?? Cieszy mnie tylko jedno, że Niemcy się zwijają w Europie i przestają powoli być hegemonem (liderem), w Europie i to dzięki USA ! Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie !

    Odpowiedz
  • Aro(2018-03-07 09:55) Zgłoś naruszenie 3841

    Ten tekst to typowy,antypolski atak targowicki,w obronie zakłamania lewackiego.

    Odpowiedz
  • slaw(2018-03-07 09:59) Zgłoś naruszenie 1013

    nie wiem co się dzieje, ale nikt np nie pokazuje domonstrujących ortodoksyjnych izraelczyków przeciw szkalowaniu Polski i Polaków.... Nikt tego nie pokazuje.... próbują rozgrywać Polaków i Izraelczyków pod swoje polityczne aspiracje a kosztem skłócania narodów tak sobie historycznie bliskich.

    Odpowiedz
  • Student(2018-03-07 10:01) Zgłoś naruszenie 4614

    Sami się kompromitujecie. Pisaliscie ze to fake news ! forsal.pl%2Fswiat%2Fusa%2Fartykuly%2F1109236%2Cdepartament-stanu-usa-zaprzecza-doniesieniom-o-zawieszeniu-stosunkow-z-polska.html

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Krios(2018-03-07 10:11) Zgłoś naruszenie 175

    NIC za wszelką cenę. Wbrew propagandzie Państwa europy środkowo-wschodniej też mogą być cennymi partnerami. Być może czas zakończyć nasze jednostronne "partnerstwo" z USA oraz Izraelem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Młody(2018-03-07 10:41) Zgłoś naruszenie 4648

    Oto klasyczna Lewacka Solidarność Trwania w Kłamstwie!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak. (2018-03-07 10:41) Zgłoś naruszenie 4329

    Zima... to przesada. Może i powiało chłodem. Natomiast ten artykuł wp pl, taranujący Dudę, ze nie chciał rozmawiać z szefem dyplomacji, bo uznał, ze to zbyt niski szczebel dla niego?? Litości dobrze zrobił, i dobrze by zrobil tez prezydent z SLD robiąc to samo. Może za niedługo do Polskiego prezydenta będą dzwonić pojedynczy kongresmeni? Trzeba mieć trochę szacunku do swojego państwa. A on jest głową i powinien rozmawiać tylko z innymi głowami państw, a nie jakimiś ministerkami. Zaproponował swojego ministra Szczerskiego i wsio.

    Odpowiedz
  • kłamiecie rano kłamiecie wieczorem(2018-03-07 10:48) Zgłoś naruszenie 4157

    Dawajcie te kwity! Departament Stanu USA: Doniesienia o zawieszeniu relacji USA-Polska są fałszywe Rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert, w imieniu władz amerykańskich, zaprzeczyła we wtorek doniesieniom, że wprowadzenie w życie ustawy o nowelizacji ustawy o IPN doprowadziło do "zawieszenia"

    Odpowiedz
  • mj12(2018-03-07 11:00) Zgłoś naruszenie 15

    Jaka zima, co wy gadacie? Był zgrzyt i tyle. Nic czego nie da się wyprostować.

    Odpowiedz
  • SZ(2018-03-07 11:46) Zgłoś naruszenie 4427

    Sami sobie zgotowaliśmy ten los.

    Odpowiedz
  • Zasciankowy_kosmopolita(2018-03-07 12:50) Zgłoś naruszenie 02

    Wprowadzić w USA demokrację, nie może tak być, że inny kraj (Izrael) dyktuje im co mają robić. Wysłać nasze t-34 w celu pokonania stonki Waszyngtonu od opresji. A tak na serio cała ta sytuacja pokazuje kilka rzeczy: 1. Jaka jest opinia na świecie o naszym udziale w IIWS. 2. Brak realnej polityki PO w tym zakresie. 2. Jest to karygodne ale przecież od dawna wiadomo, że Merkel i nic więcej... 3. Natomiast... Tylko pic czyli PiS zero, **** profesjonalizmu. Zero warcabow (o szachach nie wspominając). Za to biorą kasę aby widzieć takie rzeczy. Nie od dziś mówi się o przedsiębiorstwie holokaust. Na prawdę nikogo w tym całym korycie nie było, żeby uprzedzić inne ambasady. 4. Bredza o " szóstym miejscu w ilości wyprodukowanego ziemniaka" propaganda siły i sukcesu a jak trzeba zadbać o nasz intereres to potulni jak baranki. Wywalić ambasador Izraela za to jak nas potraktowała. Zdymisjonowac Ziobrę za byle jaką ustawę, Waszczykowskiego przed sąd za dywersję na szkodę kraju. 5. Jarek zanim ci kot padnie i skończy się koniunktura na świecie. Zrób coś dobrego chłopie. Widać, że nie chcesz gruntownych reform kraju zrobić, niech się twoi teraz nachapią. Koryto wiadomo -ale co ci szkodzi założenie szkoły dyplomatów, realnej specjalistycznej placówki. Jesteś stary nie zdarza cię wygrywać a nam trochę młodszym będą naprawdę potrzebni. 6. Realnie bym się zastanowił nad sojuszami. Skoro przy takiej niby drobnej rzeczy jest problem z Ameryką to jak się zachowają potem. Czy nie sprzedadzą nas za niską cenę. Może dla nas lepsze autorytarne Chiny niż dupokratyczne USA. Tego nie wiem, warto przeanalizować...

    Odpowiedz
  • senator(2018-03-07 13:01) Zgłoś naruszenie 2814

    U.s.r.a.e.l nie jest nam do niczego potrzebny, 8 mln ludzi a arabuchów jest 300 mln lub więcej i to jest rynek zbytu. USA bez Polski w Europie to pimpuś i oni to wiedzą i dlatego cicho siedzą a rozrubę to robi agentura niemiecko-sowiecka.

    Odpowiedz
  • Bernie(2018-03-07 13:09) Zgłoś naruszenie 1418

    Zakłamańcy a la PO.

    Odpowiedz