Elektrownie jak nowe eldorado. Koncerny paliwowe wchodzą w energię

14 marca 2018, 05:40
Źródło:wysokienapiecie
Zapotrzebowanie na ropę w krajach OECD Europy

Zapotrzebowanie na ropę w krajach OECD Europyźródło: Inne

Koncerny paliwowe na całym świecie szukają uzupełnienia swojego podstawowego biznesu opartego na ropie. Ich plany inwestycyjne naturalnie podążają w kierunku energetyki. Nowe elektrownie, technologie produkcji energii - to inwestycje, jakich podjęły się między innymi Statoil, Total, Shell, BP i PKN Orlen.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (4)

 • An(2018-03-14 08:27) Zgłoś naruszenie 00

  5 lat temu w Nowym Jorku było więcej punktów do ładowania samochodów elektrycznych niż tradycyjnych stacji benzynowych. Tyle w temacie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • czerwiec(2018-03-14 09:57) Zgłoś naruszenie 01

  Nie posiadamy własnych technologii atomowych trzeba kupić a potem to serwisować oczywiście nie przez polskich inżynierów. Paliwa nie posiadamy trzeba kupić potem to utylizować na nasz koszt. Mam wrażenie że Polacy będą tylko cieciami na stróżówce. Alternatywa jest w rozproszonej energii w głębokich odwiertach wg. prof. Żakiewicza ale w rządzie brakuje nabiału aby uruchomić produkcję czystej , taniej , strategicznej , odnawialnej , nie potrzebującej magazynowania energii. Biorąc pod uwagę że straty energii przy przesyle sięgają 20% to budowa wielkich bloków energetycznych jest głupotą gospodarczą za którą my płacimy.

  Odpowiedz
 • wit(2018-03-14 11:44) Zgłoś naruszenie 01

  Koncerny wchodzą w elektrownie wiatrowe dlatego zakazano budowy ich dla właścicieli prywatnych , fizycznych osób. Bo dobrze wiedzą ,że nie solary, nie pompy ciepła tylko wiatr i wodo to siła przyszłości. Solary dobre są na Saharze i innych pustyniach a;e nie w Polsce.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze