Fortuna przewiduje wzrost EBITDA o 25-32% w 2018 r.Warszawa, 15.03.2018 (ISBnews) - Fortuna Entertainment Group przewiduje, że całkowita wartość przyjętych zakładów w 2018 r. może wzrosnąć do 3 mld euro, a EBITDA w 2018 roku może odnotować 25-35% wzrost, poinformowała spółka prezentując wstępne wyniki za 2017 r.

"W 2018 roku Fortuna Entertainment Group jako operator regulowanych wielokanałowych zakładów i gier sportowych będzie nadal oferować klientom szeroki wachlarz produktów i pierwszorzędnych usług bez względu na preferowany przez klientów czas i miejsce obstawienia zakładu. Ponadto FEG będzie koncentrować się na inwestycjach w kluczowe kompetencje oraz zwiększaniu przewagi konkurencyjnej i skalowalności w celu przyszłego tworzenia wartości. Strategicznym priorytetem będzie budowanie doskonałości operacyjnej, fundamentów technologicznych oraz umiejętności i kompetencji kadr" - czytamy w komunikacie.
Spółka spodziewa się, że w 2018 roku jej organiczny rozwój będzie nadal głównie napędzany przez zakłady i gry online oraz niedawno przejęte podmioty w Rumunii i Chorwacji. Kolejnym czynnikiem stymulującym rozwój staną się prawdopodobnie mistrzostwa świata w piłce nożnej FIFA 2018 w Rosji, dodano.
"W związku z tym spółka przewiduje, że całkowita wartość przyjętych zakładów może wzrosnąć do 3 mld euro, a EBITDA w 2018 roku może
odnotować 25-35% wzrost. Inwestycja w nową, ulepszoną platformę do zakładów i gier, magazyn danych i w system obsługi klienta to czynniki, które będą napędzać wydatki CAPEX w 2018 roku, które powinny wynieść 20-24 mln euro" - podsumowano.


Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)
.
.