BBC: Polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Północnej

17 kwietnia 2018, 18:02 | Aktualizacja: 17.04.2018, 18:22
Źródło:PAP
Stocznia

Stoczniaźródło: ShutterStock

Brytyjska telewizja BBC wyemitowała w poniedziałek program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • Wizo(2018-04-17 19:25) Zgłoś naruszenie 194

    Jesteśmy jednym z niewielu Państw które w ogóle współpracują z Koreą północną, wykurzą nam Koreańczyków to ciekawe z kim będą potem gadali. A tak to przynajmniej coś o nich wiemy, albo od nich się dowiemy.

    Odpowiedz
  • Aga(2018-04-17 19:35) Zgłoś naruszenie 201

    Znamienne zdanie to "oni to tak jak my za komuny...". Uwaga dla naszych rodaków, zarówno tych młodych którzy nie pamiętają, jak i tych starszych, którzy wspominają wyidealizowane czasy własnej młodości. Uwaga także dla Zachodnich mediów, którzy łatwo znajdują "wygodne tematy" zapominając o kontekście i fakcie, że wielu polskich pracowników doskonale pamiętają jak podobnie pracowali we Włoskich, Niemieckich, Francuskich oraz Brytyjskich fabrykach.

    Odpowiedz
  • Dyrektor Kauflandu(2018-04-17 20:41) Zgłoś naruszenie 161

    Ale co za róznica gdzie ci ludzie pracują przymusowo? czy W KRLD, w górach przy wycince lasu, czy w Polsce w stoczni? dla nich żadna, moze nawet dla nich to lepiej, bo mają tu chociaz zagwarantowaną opiekę lekarską i Europejskie przepisy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy! Podejrzewam ze wielu Polaków skazanych na przymusową pracę na Syberii w 39tym roku, wiele by dało by móc przymusowo pracować w Niemczech. Wielu, taka praca, być może nawet życie by to ocaliła. Ale nie pakujcie walizki i żryjcie trawę, w UE nie wolno wam pracować przymusowo! Ale już w specjalnej strefie ekonomicznej Korei Południowej, która znajduje sie na terenie korei Północnej, gdzie inwestują Południowo Koreanskie firmy, Północni Koreanczycy pracować już mogą i nikomu nie przeszkadzalo to że szyli po nocach maskortki na zimowe Igrzyska Olimpijskie w Peong Changu. Co z hipokryzja

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robol(2018-04-17 21:10) Zgłoś naruszenie 111

    Niech lepjei się wezmą za własny kalifat bo ostatnio otwarto meczet już nawet na wyspach owczych!

    Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2018-04-17 21:38) Zgłoś naruszenie 73

    Polska to stocznie miała...dziś to ma twory niedookreślone, co to chwytają się wszystkiego.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-04-17 22:10) Zgłoś naruszenie 121

    A ilu jest niewolników robotników w UK, USA, Rosji,Chinach, Indii i na zachodzie Europy???Setki milionów!!!.

    Odpowiedz
  • ktoś(2018-04-18 00:31) Zgłoś naruszenie 72

    BBC to kolejna stacja która używana jest politycznie do załatwiania prywatnych interesów. Jak dla mnie mogą nawet rozgłaszać że w naszych stoczniach budujemy lotniskowce dla Federacji Rosyjskiej... i tak w to nie uwierzę. Niech się wezmą za swój kraj bo może nie wszyscy ale część ludzi z Europy wschodniej z Unii Europejskiej także traktowana jest jak "niewolnictwo".

    Odpowiedz
  • bun(2018-04-18 08:54) Zgłoś naruszenie 11

    Nie dość że w swym własnym kraju są prześladowani, to jeszcze w tzw "wolnym świecie" zakłada się im kaganiec odsyłając do Korei w łapy Kima.

    Odpowiedz