Tupolewizm wodny. Polska po cichu pozbywa się okrętów podwodnych

21 kwietnia 2018, 08:45
Źródło:MAGAZYN DGP
Okręt podwodny - ORP Orzeł

Okręt podwodny - ORP Orzełźródło: Wikimedia Commons

Nasza armia miała kupić co najmniej trzy nowe okręty podwodne. Zamiast tego już wkrótce możemy nie mieć żadnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (44)

  • niestety(2018-04-21 11:14) Zgłoś naruszenie 16128

    A wiec oblakany Antoni pracowal dla Putina

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • qwert(2018-04-21 11:16) Zgłoś naruszenie 11124

    Uposledzeni wolacy bardzo cierpia gdy krytykujecie "rzad" kaczora ))

    Odpowiedz
  • Gdynia(2018-04-21 08:58) Zgłoś naruszenie 60144

    Czytajcie portale fachowe np.defence 24,zeby przekonać się ile tu nieprawdy i propagandy.A tytuł jest skandaliczny.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Niestety,(2018-04-21 13:14) Zgłoś naruszenie 5416

    trudno oczekiwać, by moskiewska agentura dbała o uzbrojenie polskiej armii, co widać nie tylko po okretach podwodnych

    Odpowiedz
  • Jurek M(2018-04-21 10:40) Zgłoś naruszenie 40152

    Kupa bredni w tym artykule ! Wy naprawdę jesteście na garnuszku niemieckim, że tak plujecie na nasz kraj ? Ktoś tym portalikiem ze służb, powinien wami się zainteresowa ć

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mg(2018-04-21 12:59) Zgłoś naruszenie 3141

    Co oznacza słowo tupolewizm? Czy to samo co dziwnikarz.

    Odpowiedz
  • ekonomista(2018-04-21 10:56) Zgłoś naruszenie 2312

    "NA TROJE BABKA Macieja Miłosza WRÓZYŁA, Co za tytuł, co za treśc, co za ruska propaganda.

    Odpowiedz
  • mg(2018-04-21 12:54) Zgłoś naruszenie 1937

    Mój komentarz został ocenzurowny, ale tytuł nie. Jak widać cała redakcja zasługuje na określenie urbanodziennikarzy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ed(2018-04-21 12:46) Zgłoś naruszenie 1733

    Po co wystrzeliwać rakiety z okrętu podwodnego skoro można razić każdy cel na malutkim Bałtyku z brzegu. Chyba że planujemy obronę naszych interesów na jakimś oceanie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mg(2018-04-21 12:51) Zgłoś naruszenie 1537

    Czy użycie słowa Tupolewizm daje mi prawo do nazwania autora tekstu ********************

    Odpowiedz
  • Meta(2018-04-21 12:25) Zgłoś naruszenie 1224

    Niemcy robia interesy z Putinem byly prezydent Niemiec Schreder bierze pieniadze od Putina

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jon(2018-04-21 19:33) Zgłoś naruszenie 1212

    OP mają charakter ofensywny.Czy my chcemy kogoś atakowac?W 1939 mieliśmy kilka nowoczesnych okrętów podwodnych .Tylko po co.Bałtyk to nie Atlantyk.Wystarczy obrona rakietowa wybrzeza.

    Odpowiedz
  • Yellow Submarine(2018-04-21 18:13) Zgłoś naruszenie 1022

    No to może warto przeliczyć ile Grippenów moglibyśmy kupić za jeden okręt podwodny? Grippeny w porównaniu do F-16 to taka lekka kawaleria, łatwiejsze w użytkowaniu i tańsze, nie wymagające rasowych lotnisk. Byłyby dobrym uzupełnieniem. Pamiętajmy że Bitwa pod Grunwaldem rozpoczęły harce lekkiej kawalerii, która wybadała teren. W lotach patrolowych o małym ryzyku byłyby przydatne. Nie łudźmy się na wszystko co byśmy chcieli kupić forsy nie starczy, trzeba wybrać kilka pewniaków, aby móc je spłacić. Szeroki front inwestycyjny to najgorsze co może się przytrafić.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2018-04-21 14:11) Zgłoś naruszenie 920

    Na Bałtyk jedna nowoczesna jednostka wystarczy i jakiś nowoczesny symulator w Gdyni!!!

    Odpowiedz
  • krzysiu(2018-04-21 17:09) Zgłoś naruszenie 816

    A ja zapytam przewrotnie, po co nam jakiekolwiek OP? Jeszcze może lotniskowiec kupimy na baltyk?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pisi rozbrajają Polskę(2018-04-22 01:46) Zgłoś naruszenie 67

    *******

    Odpowiedz
  • Tadek(2018-04-22 08:16) Zgłoś naruszenie 42

    Ale po co Polsce jakieś okręty podwodne? Po co właściwie armia? Przyjaciel Trump nas obroni.

    Odpowiedz
  • Patriota(2018-04-22 11:53) Zgłoś naruszenie 42

    Pieniądze to nie problem. Jak mawiała premiera Becia, wystarczy przestać kraść i na wszystko znajda sie środki. Pytanie jest kto w polskim rządzie blokuje modernizacje wojska i jaki przyświeca temu cel.

    Odpowiedz
  • Misio(2018-04-21 17:37) Zgłoś naruszenie 36

    Cos na tym portalu było o państwie z dykty...

    Odpowiedz
  • Miro(2018-04-22 10:19) Zgłoś naruszenie 21

    Jeżeli nie będzie decyzji o kupnie okrętów podwodnych to nie ma co liczyć na to że zdolności obronne Polski będą skuteczne. Podpisanie kontraktów nawet dzisiaj to dostarczenie nowych jednostek będzie za 7-9 lat .czyli w 2025 - ,2027 roku. Takie są realia.

    Odpowiedz