Czy polityka prorodzinna ma sens?

22 kwietnia 2018, 17:30 | Aktualizacja: 22.04.2018, 17:42
Źródło:MAGAZYN DGP
500 plus dzieci pieniądze

500 plus dzieci pieniądzeźródło: ShutterStock

Zachęty do urodzenia dziecka są kosztowne, a ich skuteczność jest znikoma? Bardzo prawdopodobne. Ale i tak musimy je wdrażać. Tylko mądrze i bez uprzedzeń.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (15)

 • Wrocławianin91(2018-04-22 19:04) Zgłoś naruszenie 818

  Wypowiada się jako osoba w wieku rozrodczym. Starsze pokolenia, które są twórcami obecnego systemu, ponoszą winę za niską dzietność, w równym stopniu co młode pokolenie do którego również ja przynależę. Państwo zabiera mi z pensji na dzień dobry ponad 45% w różnych formach, kolejne kilkadziesiąt procent w formie podatków od obrotu i innych. Na rzeczywiste wydatki nie stanowiące obciążeń nakładanych na mnie przez państwo pozostaje mi 30% zarobków ! Właśnie taka sytuacja prowadzi do tego iż aż dwie osoby w rodzinie muszą pracować aby być w stanie zapewnić sobie byt na poziomie 60% rzeczywistej kwoty wypracowanej przez jedną osobę ! Sto lat temu praktycznie nie istniało opodatkowanie pracy, a pomysły wskazujące iż mogłoby być wyższe niż 5% uznawano za jawną defraudację owoców pracy, czyli kradzież. 300-400 lat temu w czasach ucisku feudalnego chłop odpracowywał pańszczyznę w około 3-5 tygodni, a dziesięcinę w około cztery Obecnie przeciętny człowiek pracuje na państwo ,,kapitalistyczne" przez 7-9 miesięcy. Natomiast owoce owej pracy, są transferowane z pokolenia w wieku rozrodczym do starszego pokolenia. Obecny system jest bardziej niszczycielski dla piramidy wiekowej społeczeństwa niż wojny i holokaust, ponieważ po obu tych kataklizmach następuje na ogół bardzo szybki wzrost współczynnika dzietności, natomiast obecna sytuacja to prosta droga do wymarcia całości społeczeństwa w przeciągu kilku pokoleń. Istnienie systemu emerytalnego to największy rak toczący naszą cywilizację, ponieważ niszczy więzi społeczne charakterystyczne dla wielopokoleniowych rodzin, gdzie starsi starają się mieć jak najwięcej dzieci, i inwestują w ich edukację maksymalnie dużą ilość środków aby samemu mieć zapewnioną przyszłość, zdając sobie sprawę z przyszłej zależności od własnych dzieci. Natomiast obecnie to młodzi dorośli są zależnie ekonomiczni od własnych rodziców co jest aberracją ! A w sytuacji w której jw. zostaje im 60% dochodów z 200% wypracowanych przez dwoje osób, niemożliwym w większości przypadków jest aby matka była w domu, i przekazywała więzi kulturowe, społeczne następnym pokoleniom, które są w coraz większym stopniu życiowymi kalekami, niezdolnymi do zaopiekowania się samym sobą nie mówiąc o rodzinie, żonie, dzieciach, co mam okazję obserwować na przykładzie własnych rówieśników urodzonych tuż po przemianach ustrojowych.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Batman from Szczecin(2018-04-22 21:16) Zgłoś naruszenie 2450

  Panie Autorze ile Pan ma dzieci? Dla wszystkich którzy piszą o posiadaniu dzieci. Posiadanie dzieci to nie tylko pieniądze, to najpierw odpowiedzialność, miłość i szacunek. Ojciec 3 dzieci. pzdr.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • Virtus(2018-04-22 18:00) Zgłoś naruszenie 1147

  Dlaczego taki szczyl wypowiada się o polityce prorodzinnej? Brak doświadczenia życiowego czyni go niewiarygodnym.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • jogo(2018-04-23 13:56) Zgłoś naruszenie 76

  Stek bzdur!!! Dlaczego Angia nie likwiduje dotacji na dzieci? Niewiem skad pomysl aby oceniac program na dziesieciolecia po uplywie kilkunastu miesiecy? Dizennikarstwo na poziomie dna. To ze Polskie pseudoelity pluja na swoj wlasny karaj to fenomen w swiecie!!! Niema niemca, francuza,anglika itd aby oluwal swoj kraj !! NIEMA!!! kazy sie chwali!!! I za skarby swiata za nic nikt nie chce przepraszac!! Takich matolow mamy za elity!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Polak(2018-04-23 09:07) Zgłoś naruszenie 512

  To JEDYNA polityka ktora ma naprawde sens!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze