Grupa Azoty osiągnęła już 75% mocy produkcyjnych w zakresie poliamidu-6Warszawa, 10.05.2018 (ISBnews) - Grupa Azoty osiągnęła już 75% mocy w zakresie produkcji poliamidów-6 na koniec I kwartału br., wobec planu realizacji 100% mocy w ciągu 3 lat, poinformował wiceprezes ds. finansowych Paweł Łapiński.

"Po I kwartale osiągnęliśmy 75% mocy produkcyjnej w instalacji poliamidu-6, podczas gdy pierwotnie zakładaliśmy, że 100% osiągniemy w ciągu 3 lat. Chcemy to utrzymać w kolejnych kwartałach" - powiedział Łapiński podczas konferencji prasowej.

Dzięki uruchomieniu instalacji do produkcji poliamidu-6 (Poliamidów II) we wrześniu ub.r. Grupa Azoty zwiększy zdolności produkcyjne o 80 tys. ton rocznie (do 170 tys. ton) i zbilansuje zdolności produkcyjne kaprolaktamu i poliamidu-6 w grupie. Budżet inwestycji wynosił 320 mln zł.

"Dzięki akwizycjom i wejściu na nowe rynki oraz inwestycje w dystrybucję i ludzi, możemy zwiększać produkcję i sprzedaż na nowych geograficznie rynkach" - dodał prezes Wojciech Wardacki.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 9,62 mld zł w 2017 r.

(ISBnews)