Amica liczy na marżę EBIDTA w 2018 r. przynajmniej na poziomie z ub.r.Warszawa, 06.06.2018 (ISBnews) - Pomimo słabszych r/r wyników I kwartału Amica pozostaje optymistyczna co do wyników całego roku i oczekuje, że marża EBITDA będzie w nim na poziomie przynajmniej podobnym do ubiegłorocznych 7,2%, poinformował wiceprezes Wojciech Kocikowski.

"Marża EBITDA 6,7% w I kw. była niska, ale wydaje się, że ciągle realny jest cel, żeby co najmniej taki poziom marży w całym roku pokazać, jak w zeszłym, czyli ponad 7%" - powiedział Kocikowski podczas konferencji prasowej.

W I kw. marża EBITDA Amiki spadła o 2,1 pkt. proc. do 6,7%. W całym ubiegłym roku wyniosła 7,2% w porównaniu do 8,1% w 2016 r.

"Wyniki rok do roku wyglądają na grosze, ale nie oznacza to, że plany na cały rok się zmieniają. Wyniki I kwartału są zgodne z oczekiwaniami" - wskazał prezes.

"Przekaz po I kwartale jest taki, że był słabszy wynik, ale nie oznacza to, że zmieniamy nastawienie na cały rok. Jesteśmy umiarkowanymi optymistami, co do całego roku" - kontynuował Kocikowski.

Wiceprezes wyraził też zadowolenie ze wzrostu sprzedaży własnych produktów względem nabywanych towarów.

"Wydaje się, że w kolejnych kwartałach ta tendencja będzie kontynuowana, że będziemy sprzedawać więcej produktów niż towarów" - powiedział prezes.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r. W 2017 r. miała 2 654,43 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)