"Jeśli uda się pozyskać z giełdy 32 mln zł, to nasza prognoza zostanie zrealizowana, jeśli więcej - to ją przekroczymy" - powiedziała Wiśniewska na spotkaniu z dziennikarzami.

Spółka prognozuje wypracowanie 17,3 mln zł zysku netto w 2009 r. wobec 6,3 mln zł zysku rok wcześniej przy przychodach odpowiednio: 220,0 mln zł wobec 120,7 mln zł.

Główny akcjonariusz spółki Ryszard Wiśniewski poinformował w piątek, że alternatywnym finansowaniem wobec oferty giełdowej lub jej uzupełnieniem może być zwiększenie zadłużenia spółki.

"Nasze zadłużenie z tytułu kredytów bankowych wynosi ok. 25 mln zł i mamy możliwość jego zwiększenia, nawet o 130% do poziomu ponad 60 mln zł" - powiedział Wiśniewski. Według niego, pozwoliłoby to spółce realizować kontrakty i dalej się rozwijać.

Spółka podpisała już kontrakty o wartości 160 mln zł do realizacji w 2009 roku. "Do końca marca podpiszemy następne na 60 mln zł" - zapowiedziała Wiśniewska.

Piecobiogaz swoje obecne i przyszłe kontrakty w dużej mierze (60-70%) opiera na giełdowej spółce PBG.

Wiśniewski zapowiedział, że Piecobiogaz będzie prawdopodobnie realizował szereg prac podwykonawczych dla grupy PBG, takich jak budowa stadionu, prace związane z kontraktami dla PGNiG, a także podwykonawstwo dla spółki budownictwa drogowego z grupy PBG - firmy Aprivia.

Piecobiogaz w pierwotnej ofercie publicznej, która potrwa do 20 lutego, chce sprzedać 9 mln nowych akcji w przedziale cenowym 3,60-8,00 zł. Spółka chce pozyskać maksymalnie 72,0 mln zł brutto, a netto - 69,5 mln zł.

Największą kwotę, ok. 55 mln zł, chce przeznaczyć na kapitał obrotowy potrzebny do dalszego rozwoju.

Według dyrektora finansowego spółki Roberta Błędowskiego, przy cenie minimalnej 3,60 zł i prognozowanym na 2009 rok zysku netto, wskaźnik cena do zysku wynosiłby ok. 5, co jest poziomem znacząco niższym wobec wskaźnika dla spółek z sektora budowlanego.

Przedstawiciele Piecobiogazu poinformowali również, że debiut spółki odbędzie się prawdopodobnie na początku marca.

Głównym przedmiotem działalności spółki jest świadczenie specjalistycznych usług budowlanych w ramach projektów inwestycyjnych przede wszystkim w sektorach: instalacji wodociągowo-kanalizacyjnych, ogólnobudowlanym, gazowo-ciepłowniczym.